Preskočiť na obsah
23. januára 2017

Pracovný výjazd v Zlatých Moravciach

Bratislava, 23. január 2017 – Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini dnes diskutoval so študentami Strednej odbornej školy technickej v Zlatých Moravciach o ochrane súkromia a bezpečnosti na internete. Neustálu potrebu nových zamestnancov potvrdilo počas jeho návštevy závodu vedenie firmy SECOP s.r.o., najväčšieho a zároveň jedného z najúspešnejších zamestnávateľov v okrese, vyrábajúceho najmodernejšie kompresory novou technológiou. Aktuálnym problémom regiónu a možnosti riešenia prediskutoval na stretnutí so starostami a primátormi.

Firma SECOP, s.r.o. dlhodobo ponúka dobrú, stabilnú a solídnu prácu, ako aj zázemie pre rodinu, pričom priemerná mzda bez započítania miezd manažmentu vysoko prevyšuje celorepublikovú priemernú mzdu. „Oceňujem, ako spolupracujete priamo so školami bez využívania sprostredkovateľských agentúr,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

Stredná odborná škola technická sa zameriava na vzdelávanie študentov v strojárenských a elektrotechnických odboroch a aktívne spolupracuje s ich budúcimi zamestnávateľmi. Jej silnou stránkou je duálny systém vzdelávania, teoretické vyučovanie v škole a praktická príprava od 1. ročníka vo vybranom podniku, s ktorým má žiak uzatvorenú učebnú zmluvu. „Obe stretnutia potvrdili, že absolventi duálneho vzdelávania sú kvalifikovanými odborníkmi a perfektne pripravení podľa potrieb zamestnávateľa“, uzatvoril Peter Pellegrini.

Záznam tlačovej konferencie po výjazde v Zlatých Moravciach

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim