Preskočiť na obsah
3. októbra 2018

R. Raši: Otvorenie prevádzky CONROP je obrovským impulzom pre trebišovský okres

Otvorenie prevádzky CONROP v Trebišove považuje podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši za obrovský impulz pre trebišovský okres, ktorý patrí k menej rozvinutým regiónom. Spoločnosť pôsobí na medzinárodnom trhu najmä v oblasti textilného priemyslu, výroby dielov pre automobilovú, strojárenskú a stavebnú oblasť.

V prvej vlne zamestnala spoločnosť CONROP 50 ľudí, jej cieľom je mať 220 zamestnancov. Fabrika je pre Trebišov ideálna, pretože dokáže absorbovať pracovnú silu, ktorá je v meste i v okrese k dispozícii.

Spoločnosť využila produkt ústredia práce s názvom Cesta na trh práce, ale aj formu duálneho vzdelávania. Ide o spoluprácu s cirkevnou školou, v rámci ktorej sa pripravujú na prácu v továrni napríklad šičky. „Z môjho pohľadu je najdôležitejšie to, že ľudia, ktorí sa tu narodili a chcú tu žiť, nemusia pre nedostatok práce odchádzať preč,“ povedal Richard Raši.

 „Myslím si, že stúpaním minimálnej a priemernej mzdy na Slovensku prichádzame do stavu, keď pracovné miesto ponúknuté tu bude z hľadiska celkových životných nákladov konkurencieschopné tomu na západe. A aj dnes som stretol ľudí, ktorí sa zo zahraničia vracajú pracovať späť na Slovensko,“ vysvetlil podpredseda vlády.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim