Preskočiť na obsah
20. mája 2019

R. Raši: Ukrajine pri reformách držím palce

Držím Ukrajine palce, aby politické zmeny a reformy boli v prospech jej obyvateľov. Povedal to podpredseda vlády Richard Raši po inaugurácií jej nového prezidenta Volodymira Zelenského, na ktorej sa zúčastnil v ukrajinskom hlavnom meste v Kyjeve.

Slovenský vicepremiér zaželal novozvolenému prezidentovi Ukrajiny a jeho manželke aj veľa síl pri implementácií politických reforiem, ktoré majú nášho východného suseda priblížiť k Európskej únii.

Na slávnostnej inaugurácií sa okrem vicepremiéra Rašiho zúčastnil aj podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič a štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Lukáš Parízek, ktorý zastupoval Slovensko ako predsednícku krajinu OBSE.

Na úrovni hláv štátov sa inaugurácie zúčastnili prezidenti Gruzínska, Litvy, Lotyšska, Estónska a Maďarska. Prezident V.Zelenskyj zvíťazil 21. apríla v druhom kole prezidentských volieb so ziskom 73,2% hlasov ukrajinských voličov.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim