Preskočiť na obsah
18. septembra 2018

Raši po vláde v Svidníku: Zariadime, aby regióny dostali príspevky čo najrýchlejšie

Sekcia regionálneho rozvoja od nového roka prejde spod úradu vlády na úrad vicepremiéra Rašiho. Jednou z prvých noviniek bude, že v prípade zmeny akčného plánu pre daný okres budú môcť byť peniaze čerpané už v danom roku, lebo doteraz sa muselo čakať až do ďalšieho. Povedal to podpredseda vlády Richard Raši po dnešnom výjazdovom zasadnutí Vlády SR v Svidníku.

Chceme, aby sa peniaze, ktoré patria najmenej rozvinutým okresom, dostali čo najrýchlejšie tam, kde si to samy okresy želajú,“ uviedol R. Raši. Dodal, že v rámci kraja bude spojkou medzi sekciou regionálneho rozvoja a okresmi koordinátor, ktorý bude pomáhať s čerpaním príspevku. „Regionálny príspevok sú veľmi rýchlo získateľné hotové peniaze, ktoré sú mnohokrát nižšie čerpané pre drobnú chybu na strane žiadateľa. Žiadateľom preto odporúčam využívať služby koordinátora, a v prípade eurofondov služby informačných a poradenských centier. Projektov pre najmenej rozvinuté okresy v regióne Svidník je totiž relatívne veľa, no podnikatelia mnohokrát ani nevedia o výzvach, ktoré pre nich pripravili jednotlivé rezorty. Informačné a poradenské centrá sídlia pri VÚC v každom krajskom meste, aj v Prešove,“ povedal vicepremiér.

Vláda počas svojho výjazdového rokovania rozdelila vo Svidníku 1,25 milióna eur. Ide o prostriedky z rozpočtovej rezervy pre tento okres, ktorý patrí medzi najmenej rozvinuté na Slovensku. Peniaze pôjdu na lôžka pre nemocničných pacientov, na detské ihrisko, futbalový štadión, folklórny súbor, na rekonštrukcie chrámov, dobudovanie protipovodňových opatrení na rieke Topľa, na cestný podjazd v Giraltovciach a na viaceré projekty iných obcí.

Zdroj: ÚPVII, TASR

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim