Preskočiť na obsah
3. júla 2018

Raši: Regionálny príspevok sa musí čerpať efektívnejšie

Čerpanie financií z regionálneho príspevku by malo byť  rýchlejšie a bez zbytočnej byrokracie, povedal vicepremiér Richard Raši, ktorý sa dnes zúčastnil výjazdového rokovania vlády v Medzilaborciach.

“Ide nám o to, aby sa regionálny príspevok čerpal čo najrýchlejšie. Pripravujeme aj zmeny v celom procese čerpania tak, aby bola aj účinná kontrola, ale hlavne rýchle čerpanie,“ uviedol R. Raši podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu.

K zlepšeniu čerpania príspevku má prispieť i nižšia byrokracia. Celý proces sa zrýchli, no zodpovednosť prijímateľov bude vyššia. ” Zodpovednosť musí byť na prijímateľoch. My chceme tie peniaze dať čím skôr do regiónu a nech si región rozhodne, na čo financie dostanú, a zároveň preberie prijímateľ zodpovednosť za to, aby ich použil tak, ako ich použiť má,” povedal Raši.

Prijímateľom by malo ušetriť množstvo času najmä odstránenie zbytočného vykazovanie. ,,Prijímateľ musel napríklad dávať potvrdenie aj o tom, že je z najmenej rozvinutého okresu. Keď sú najmenej rozvinuté okresy zverejnené na stránke Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, tak keď je niekto so sídlom tu, hádam nemusí dávať toto potvrdenie,” dodal Raši.

Zdroj: ÚPVII, TASR

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim