Preskočiť na obsah
29. decembra 2017

Slovensko-mongolské obchodné fórum

Podpredseda vlády Peter Pellegrini dnes otvoril na ministerstve zahraničných vecí Mongolska slovensko-mongolské obchodné fórum. Vo svojom príhovore uviedol, že najväčšou výzvou pre obe krajiny je oživenie obchodnej spolupráce. Slovensko vie prispieť svojím know-how k sociálno-ekonomickému rozvoju Mongolska vo viacerých oblastiach, od ťažobného priemyslu cez potravinárstvo až po zavádzanie najmodernejších IT technológii.

Podpredseda slovenskej vlády tiež vyzdvihol, že dnešná návšteva je prvá bilaterálna návšteva predstaviteľov slovenskej vlády v Mongolsku od roku 1993. Vzájomná obchodná výmena medzi oboma krajinami podľa P. Pellegriniho nenapĺňa svoj potenciál, a preto verí, že slovenskí podnikatelia, ktorí sú v delegácií, nadviažu so svojimi mongolskými partnermi spoluprácu.

O rozvoji hospodárskej spolupráce s Slovenska s Mongolskom hovoril podpredseda vlády spolu s ministrom hospodárstva Petrom Žigom a ministrom financií Petrom Kažimírom aj na stretnutí s mongolským premiérom Ukhnaagiinom Khurelsukhom a vicepremiérom Ulziisaikhanom Enkhtuvshinom. Zároveň sa stretol aj s guvernérom Ulanbátaru S. Batboldom. Predstavitelia Mongolska prejavili záujem aj o riešenia v oblasti eGovernmentu, ktoré by mohli v krajine implementovať. „Dohodli sme sa, že po návrate na Slovensko požiadame slovenské firmy, ktoré dodali mnohé IT projekty, aby sme hľadali možnosti ich umiestnenia aj pre mongolskú vládu,“ uzavrel vicepremiér Pellegrini.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim