Preskočiť na obsah
13. decembra 2016

Summit Stredoeurópskej iniciatívy v Sarajeve

V dňoch 12. – 13. decembra 2016 sa v Sarajeve koná Summit Stredoeurópskej iniciatívy (SEI), na ktorom Slovensko zastupuje podpredseda vlády SR Peter Pellegrini.

Hlavnými témami tohtoročného stretnutia organizovaného v rámci predsedníctva Bosny a Hercegoviny (BA PRES) sú európsky integračný proces v kontexte migračnej krízy a zrýchlenie prepájania krajín v regiónu SEI infraštruktúrou. Vicepremiér Pellegrini má možnosť o týchto aktuálnych otázkach diskutovať s predsedami vlád a ministrami krajín ako je Albánsko, Bulharsko, Čierna Hora, Rakúsko, Srbsko, Taliansko a mnohými ďalšími.

SEI je regionálne zoskupenie štátov strednej, východnej a juhovýchodnej Európy. Jeho hlavnou úlohou je najmä podporovať a prehlbovať ekonomickú spoluprácu medzi jednotlivými krajinami regiónu v kontexte európskeho integračného procesu. Prioritami BA PRES bol navyše aj rozvoj dopravy, energetická efektívnosť a zintenzívnenie účinnej parlamentnej spolupráce.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim