Preskočiť na obsah
10. novembra 2016

Vicepremiér P. Pellegrini v HN Clube : Digitálna revolúcia v štátnej správe prinesie menej “papierovačiek” na úradoch

Štát má slúžiť predovšetkým svojim občanom. Taká je priorita nového procesu digitalizácie verejnej správy podľa podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Petra Pellegriniho. O cieľoch v rámci investícii a digitalizácie verejnej správy dnes vicepremiér hovoril ako jeden z hostí HN Clubu.

Tento proces má do budúcna priniesť priam revolučné zmeny. Konkrétne pôjde o postupné procesy, kedy by úradný styk mal nahradiť počítač. Cieľom však nie je vymeniť úradníka za počítač, ale optimálne celý proces nastaviť tak, aby mal človek k dispozícii tak spracované dáta, aby ich pri každej návšteve občana na úradoch nemuseli stále dookola pýtať znova a znova. Medzi prvé takéto horúce opatrenia štátu najnovšie patrí zavedenie elektronických schránok od 1. januára 2017. “Podstatou je nastaviť princíp „jedenkrát a dosť“ čo najefektívnejšie,” povedal počas HN Clubu dnes vicepremiér Pellegrini. Vysvetlil tiež, že hlavnou výhodou spomínaného princípu je nezaťažovať ďalej občanov s opakovaným nahlasovaním údajov, neposielať ľudí od jedných dverí k druhým, ale zrýchliť a zjednodušiť tento proces tak, aby mal občan možnosť využívať služby štátu elektronicky z pohodlia svojej kancelárie či domova.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim