Preskočiť na obsah
20. apríla 2018

Vicepremiér Raši a minister hospodárstva Žiga rokovali s mongolským ministrom zahraničných vecí

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši dnes spoločne s ministrom hospodárstva SR Petrom Žigom prijali ministra zahraničných vecí Mongolska Damdina Tsogtbaatara. Ide o historicky prvú návšteva mongolského ministra zahraničných vecí na Slovensku.

Podpredseda vlády SR uvítal, že mongolský partner navštívil Slovensko, čím nadviazal na obnovený bilaterálny mechanizmus. Ten inicioval v novembri minulého roka jeho predchodca Peter Pellegrini s ministrom hospodárstva Petrom Žigom na pracovnej návšteve Mongolska. R. Raši vníma medzi našimi krajinami viacero oblastí možného rozvoja hospodárskej spolupráce. Na základe dohody, podpísanej v Mongolsku, by sa na jeseň tohto roku mala stretnúť zmiešaná bilaterálna komisia pre ekonomickú spoluprácu. Na dnešnom rokovaní bol navrhnutý podpis memoranda o spolupráci medzi mongolskou a slovenskou vládou, ktoré by sa týkalo možného transferu technológií slovenského e-governmentu do Mongolska. Táto téma bude jednou z oblastí bilaterálnych rokovaní na jeseň.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim