Preskočiť na obsah
7. júna 2019

Vicepremiér Raši odletel na veľtrh v čínskom meste Ningbo venovaný európskym výrobkom

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši odletel do čínskeho mesta Ningbo, kde otvorí na veľtrhu China CEEC – Investments and Trade Expo 2019 slovenský stánok. Ide o výstavu tradičných a špeciálnych výrobkov 17 krajín strednej a východnej Európy a Číny, ktorej je Slovensko v tomto roku partnerskou krajinou.  Cieľom veľtrhu je pomôcť európskym produktom presadiť sa na najväčšom svetovom trhu.

Súčasťou výstavy bude množstvo seminárov či konferencií. Vicepremiér Raši vystúpi s príhovorom na stretnutí venovanom inováciám, na ktorom sa bude hovoriť o vytvorení platformy na spoluprácu v oblasti investícií. Okrem toho ho čaká stretnutie s mestskou vládou mesta Ningbo a ostatnými jeho predstaviteľmi, vrátane guvernéra provincie.

Počas pracovnej návštevy ho čaká aj stretnutie s podpredsedom vlády Čínskej ľudovej republiky Hu Chunhuom a ostatných šéfov delegácií.

Vicepremiér otvorí tiež stretnutie s názvom The 5th China CEEC Investment Cooperation Meeting, ktorého hlavným cieľom bude hovoriť o spolupráci v oblasti investícií, obchodu, kultúry, vzdelania či turizmu. Tu vicepremiér Raši vystúpi v mene 17 krajín východnej a strednej Európy. Všetky oblasti, v ktorých je možné spolupracovať, ponúkajú množstvo príležitostí nielen pre slovenských producentov a tých, ktorí poskytujú služby, ale aj pre potenciálnych čínskych investorov a zákazníkov.

Richard Raši slávnostne otvorí CEEC Cooperation Forum, ktoré má nielen zvýšiť obchodnú bilanciu medzi Čínou a krajinami strednej a východnej Európy, ale jeho cieľom je priniesť slovenským podnikateľom aj množstvo kontaktov a kontraktov. Na otvorení sa zúčastnia aj zástupcovia z krajín strednej a východnej Európy. Následne sa presunie na seminár, ktorý bude nielen výbornou možnosťou na prehĺbenie spolupráce medzi Čínou a krajinami strednej a východnej Európy, ale aj mimoriadnou príležitosťou na prezentáciu Slovenska. Prítomní budú aj zástupcovia Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO), slovenskí podnikatelia, ako aj potenciálni čínski partneri. Podpredseda vlády navštívi tiež firmy v meste Hangzou, medzi ktorými je napríklad spoločnosť Alibaba.

Súčasťou vicepremiérovej delegácie je aj štátny tajomník ministerstva hospodárstva Vojtech Ferenc a zástupcovia rezortov hospodárstva, zahraničných vecí, pôdohospodártva a Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim