Preskočiť na obsah
4. marca 2019

Vicepremiér Raši odlieta rokovať do Dubrovníka a Paríža

Podpredseda vlády SR Richard Raši odletel na pracovnú návštevu do chorvátskeho Dubrovníku. Zúčastní sa tam na konferencii na ministerskej úrovni s názvom „Priatelia kohézie“ na tému Politika súdržnosti a štrukturálne reformy po roku 2020. Z Chorvátska v utorok odletí do Paríža – sídla Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD).

V Dubrovníku bude vicepremiér Richard Raši s kolegami ministrami diskutovať o budúcom programovom období a o tom, že z eurofondov okrem dobudovania infraštruktúry musí naša krajina riešiť aj problémy v sociálnej oblasti, ako dlhodobú nezamestnanosť a vzdelávanie, ale tiež projekty informatizácie krajiny, jej pokrývanie vysokorýchlostným internetom a tiež vylepšovať zdravotnú starostlivosť. Na konferencii sa zúčastnia aj eurokomisárka pre regionálnu politiku Corina Cretu, ministri zodpovední za eurofondy z krajín EU a aj župan Dubrovnicko-Neretvanského kraja Nikola Dobroslavić.

Z Dubrovníka odletí do Paríža, kde sa  zúčastní na Dialógu Rady OECD o Agende 2030 pre udržateľný rozvoj na vysokej úrovni. Vystúpi s prezentáciou úspešnej spolupráce Úradu podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu s OECD pri národnej implementácii Agendy 2030. Tú implementuje Slovensko vo všetkých dôležitých oblastiach – ekonomickej, sociálnej aj environmentálnej.

Cieľom zasadnutia v Paríži je zviditeľniť príspevky jednotlivých krajín k trvalo udržateľnému rozvoju a asistencii, ktorú im OECD v tejto súvislosti poskytuje. Zasadnutiu bude predsedať generálny tajomník OECD José Angela Gurría, s ktorým má vicepremiér naplánované aj bilaterálne rokovanie.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim