Preskočiť na obsah
17. októbra 2018

Vicepremiér v Srbsku podpíše memorandum o inováciách, digitalizácii a technológiách

Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši odletel na pracovnú návštevu Srbska, kde, okrem iného, podpíše memorandum o porozumení pri spolupráci v oblasti inovácií, inovatívnej digitalizácie a transferu technológií. Medzi hlavné témy jeho pracovnej cesty patrí aj Agenda 2030 a zavedenie vládneho cloudu na Slovensku.

Podpredseda vlády má počas cesty v Srbsku na programe niekoľko rokovaní. Čaká ho prijatie u predsedníčky vlády Any Brnabić a taktiež u predsedu vlády Vojvodiny Igora Mirovića. Stretne sa s ministerkou Slavicou Đukić Dejanović, ktorá je v Srbsku zodpovedná za Agendu 2030. S ministrom pre inovácie a technologický rozvoj Nenadom Popovićom podpíše memorandum o porozumení. Richard Raši navštívi štátne datacentrum a rokovať bude s riaditeľom Úradu pre informačné technológie a elektronickú štátnu správu Mihailom Jovanovićom.

V Báčskom Petrovci sa stretne s predsedom okresu Srđanom Simicóm, ako aj so slovenskou národnostnou menšinou na gymnáziu Jána Kollára. Počas svojej pracovnej cesty podpredseda vlády navštívi aj Podnikateľské inovačné centrum, Múzeum vojvodinských Slovákov, ale aj Galériu Zuzky Medveďovej.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim