Preskočiť na obsah
22. mája 2020

Vicepremiérka Veronika Remišová navštívila Humenné a rokovala o záchrane pracovných miest

V rámci návštevy Prešovského samosprávneho kraja navštívila vicepremiérka Veronika Remišová mesto Humenné, kde ľuďom aktuálne hrozí pre spor dvoch firiem strata až 400 pracovných miest. Vicepremiérka priamo v priemyselnom parku rokovala s predstaviteľmi spoločností a na tlačovej konferencii s primátorom mesta  a predsedom výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Petrom Kremským informovala  o vývoji rokovaní.

“Po stretnutí s predstaviteľmi oboch strán musím skonštatovať, že situácia je komplikovaná, prioritou pre obe firmy, aj pre štát musí byť v prvom rade záujem ľudí. Napriek ťažkej situácií je potrebné, aby si obidve strany sadli k rokovaciemu stolu. Máme tu životaschopnú fabriku, ktorá sa uplatňuje na zahraničných trhoch a v súčasnej náročnej situácií, keď čelíme dôsledkom koronakrízy, je prioritným záujmom štátu udržanie zamestnanosti a ochrana rodín, ktoré sú existenčne závislé od pracovných miest aj v týchto spoločnostiach. O situáciu sa aktívne zaujímam a priamo na mieste chcem spraviť  všetko pre to, aby sme situáciu vyriešili. Hovorila som s mojou straníckou kolegyňou, ministerkou spravodlivosti, o možnostiach riešenia tak, aby bola zabezpečená právna istota a vykonateľnosť súdnych rozhodnutí. V čase krízy je našou prioritou bojovať o každé jedno pracovne miesto,” vyhlásila Remišová.

Návšteva Veroniky Remišovej v Prešovskom kraji je ďalšou z jej regionálnych ciest po Slovensku, ktoré odštartovala v Banskobystrickom samosprávnom kraji. “Mojim cieľom je v prvej fáze navštíviť všetky naše kraje, počúvať, čo trápi ľudí v regiónoch a s predstaviteľmi samospráv a miest hľadať riešenia, ktoré pomôžu efektívnemu a systematickému rozvoju,” uviedla vicepremiérka. V rámci regiónu Remišová navštívila okrem Humenného aj Vranov nad Topľou a Prešov. “O východe sa bývalý premiér vyjadril, že tu nič nie je. Tieto slová vystihujú prístup bývalej vlády k regiónu, ktorý má potenciál, má šikovných ľudí a trpí dlhodobým zanedbávaním zo strany štátu, ktorý nebol schopný dobudovať infraštruktúru a systematicky podporovať rozvoj regiónu. Pýtala som sa aj na problematické otázky súvisiace s korupciou a nezrovnalosťami pri čerpaní eurofondov, mojim cieľom je vyslať jasný signál, že čerpanie eurofondov chceme transparentné a efektívne,“ povedala podpredsedníčka vlády.

Cestu po regióne ukončí vicepremiérka návštevou predsedu Prešovského samosprávneho kraja, kde bude hovoriť o aktivitách kraja, ako aj o aktivitách štátu v oblasti efektívnejšieho čerpania eurofondov. “Politici majú zlozvyk navštevovať regióny len pred voľbami. V strane Za ľudí chceme pomáhať regiónom dlhodobo a systematicky. Som rada, že zo strany samospráv, miest a samosprávneho kraja je na východe ochota a záujem o rozvoj regiónov aj o aktívnu spoluprácu so štátom. Chceme budovať rozvoj regiónov systematicky, poctivo a férovo, nie podľa straníckeho trička, ale podľa skutočných potrieb ľudí v regiónoch. Korupcia, klientelizmus či “kupovanie voličov” v prospech straníckych starostov nemá v regionálnom rozvoji miesto. Zároveň som veľmi rada, že v regiónoch vítajú vytvorenie samostatného ministerstva, ktoré aj podľa ich názoru zjednoduší čerpanie a pomôže regionálnemu rozvoju,” uzavrela vicepremiérka.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim