Preskočiť na obsah
19. júna 2020

Vicepremiérku Remišovú prijala na prvom pracovnom rokovaní prezidentka Zuzana Čaputová

Fond obnovy, teda dodatočný balík peňazí od Európskej komisie, ktorý je určený na vykonanie reforiem, je podľa prezidentky SR Zuzany Čaputovej veľkou príležitosťou. Uviedla to po rokovaní s vicepremiérkou pre investície a informatizáciu Veronikou Remišovou. Na spoločnom stretnutí rozoberali aj problematiku informatizácie spoločnosti, ktorá podľa prezidentky nie je optimálna.

Prezidentka na margo fondu obnovy uviedla, že je to obrovská príležitosť urobiť reformy a realizovať investície práve do oblastí, ktoré by mali slúžiť najmä budúcim generáciám. V rámci tohto fondu by malo Slovensko dostať vyše sedem miliárd eur. Medzi prioritnými oblasťami, kam má podpora smerovať, je napríklad oblasť zdravotníctva, školstva, sociálna oblasť, oblasť životného prostredia. Vicepremiérka Remišová zdôraznila medzi inými aj oblasť justície.

Súhlasí s prezidentkou, že dodatočné peniaze od Komisie majú byť investované tak, aby z nich profitovali budúce generácie. „Pretože sú to peniaze, ktoré budúce generácie budú splácať a preto budúce generácie z toho musia profitovať,“ dodala vicepremiérka.

Prezidentka sa s Veronikou Remišovou rozprávala aj o tom, že sa uvažuje sa o vytvorení národného tímu reforiem.

„Oblasti, o ktorých sme sa rozprávali, sú prioritne službou občanom,“ poznamenala Remišová na margo stretnutia. A to či už ide o eurofondy, ktoré by sa mali čerpať jednoduchšie, alebo o digitalizáciu, ktorá takisto slúži ako nástroj na to, aby sa obyvateľom uľahčil kontakt so štátom.

Ako doplnila, v oblasti informatizácie chce dosiahnuť, aby vyhrávali tí, ktorí majú najlepšie nápady. „Chceme obnoviť aj dôveru ľudí v štát. Aby ľudia uverili, že štát je tu pre nich a že v prvom rade máme na mysli verejný záujem a verejné blaho,“ skonštatovala vicepremiérka.

Zdroj: TASR, ÚPVII

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim