Preskočiť na obsah
23. mája 2018

Vláda schválila uvoľnenie vyše 210.000 eur na projekty dopravnej infraštruktúry

Uvoľnenie sumy v celkovej výške 214.476 eur pre Nitriansky samosprávny kraj a obec Radvaň nad Dunajom (okr. Komárno) na dva projekty dopravnej infraštruktúry z kapitoly Všeobecná pokladničná správa schválila vláda na dnešnom rokovaní. Materiál predložil podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši.

Zlepšenie všeobecnej dostupnosti obyvateľov, tovarov a služieb je jedným zo základným predpokladov na zníženie regionálnych rozdielov a prispeje k lepšej ekonomickej situácie na dotknutých územiach. Projekty majú byť zrealizované v programe cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko 2014-2020. Sú súčasťou balíka na podporu zlepšenia cestnej a mostnej infraštruktúry v prihraničných regiónoch Slovenska s Maďarskom. Pre projektových partnerov zo SR nie je možné zabezpečiť vlastné spolufinancovanie z ich strany vo výške 5 %. Preto Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR rokovalo s Úradom podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu a Ministerstvom financií SR o možnosti zabezpečiť vlastné spolufinancovania pre žiadateľov v uvedených projektoch z kapitoly Všeobecná pokladničná správa.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim