Preskočiť na obsah
31. januára 2017

Vystúpenie podpredsedu vlády SR na svetovej konferencii CyberTech 2017

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini dnes vystúpil v rámci otvorenia svetovej konferencie CyberTech 2017 v Tel Avive. Ide o jednu z najprestížnejších konferencií tohto druhu vôbec. Konferenciu otvorili svojimi vystúpeniami predseda vlády Izraela Benjamin Netanjahu, guvernér štátu Michigan Rick Snyder a osobnosti zo sveta kyberbiznisu. Súčasťou slovenskej delegácie sú podnikatelia a predstavitelia start-upov z oblasti kybernetickej bezpečnosti.

Z príhovoru podpredsedu vlády P. Pellegriniho

„Keď si spomenieme na tragické udalosti v Nice a Berlíne, predstavme si, že by tam nebol žiaden šofér a tie autá by bolo možné len hacknúť. Z tohto dôvodu nemôžeme podceniť dôležitosť automobilovej počítačovej bezpečnosti a musíme do nej silne investovať a vzájomne zdieľať dobré skúsenosti.”

„V súčasnosti všetky spoločnosti, bez ohľadu na ich veľkosť alebo sektorové zaradenie, a obyvatelia sú stále viac závislí na bezpečnom a voľnom obehu dát napriek štátnym hraniciam. Európske pravidlá by nemali vytvárať bariéry pre celosvetový trh.”

„Na Slovensku sme zistili, že úzka spolupráca medzi všetkými relevantnými aktérmi (automobilový a dopravný priemysel, vláda, telekomunikačný sektor, kyberbezpečnosť, výskumníci atď.) zohráva kľúčovú roľu v schopnosti súkromného sektora obsiahnuť všetky možnosti, ktoré v dobe inteligentného priemyslu sú.”

Celý príhovor podpredsedu vlády P. Pellegriniho v angličtine (PDF, 658 KB)

Tlačová správa „Peter Pellegrini: Slovensko je krajina, v ktorej sa nápady menia na skutočnosť (DOC, 76KB)

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim