Preskočiť na obsah
23. novembra 2021

Druhé kolo dopytovej výzvy, ktorá pomôže inštitúciám zlepšiť sprístupňovanie poskytovaných dát sa uzatvára koncom novembra

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR vyhlásilo dopytovo-orientovanú výzvu „Manažment údajov inštitúcie verejnej správy“. Zameraná je na zvýšenie množstva dostupných údajov, ktoré zverejňujú alebo sprístupňujú subjekty verejnej správy.

Dopytová výzva vyhlásená z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra je určená pre organizácie štátnej správy, obce, vyššie územné celky, ale aj inštitúcie, ktoré prevádzkujú informačné systémy verejnej správy, komory a akademickú obec.

Aktuálne je spustené druhé hodnotiace kolo výzvy so zostatkovou alokáciou 9 347 822,27 eur. Žiadosť o poskytnutie nenávratného finančného príspevku je možné zaslať do 29. novembra 2021.

Dopytová výzva podporí projekty zamerané na dátovú integráciu na centrálnu platformu, zavedenie manažmentu osobných údajov, sprístupnenie údajov na analytické účely, ale aj na automatizovanú tvorbu a sprístupňovanie otvorených údajov (na portál otvorených údajov).

Podpora je určená pre menšie projekty s dobou realizácie do 2,5 roka, pričom na jeden projekt je možné získať podporu od 150-tisíc do 500-tisíc eur.

Viac informácií nájdete na:

https://www.mirri.gov.sk/projekty/projekty-esif/operacny-program-integrovana-infrastruktura/prioritna-os-7-informacna-spolocnost/vyzvania-a-vyzvy/vyzva-c-opii-2021-7-15-dop/

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim