Preskočiť na obsah
9. mája 2017

Inovácie sú pre budúcnosť Slovenska nevyhnutné a kľúčové

Medzinárodný summit zameraný na inovácie a technologické zmeny v ekonomike sa začal dnes v Bratislave. Druhý ročník podujatia pod názvom TechSummit & Gadget Expo prezentuje, ako sa inovácie v rôznych oblastiach ekonomiky stávajú významným faktorom pre hospodársky rast krajiny.
“Témy tejto konferencie, smart city, big date, industry 4.0, internet vecí, cyber security, sharing economy, online pltaformy, to všetko sú súčasné fenomény, ktorým čelíme a ak niekto hovorí, že žijeme ďalšiu revolúciu – revolúciu digitálnu, tak má pravdu. Inovácie sú pre budúcnosť Slovenska nevyhnutné a kľúčové. Aj Slovensko musí na sebe ešte veľmi veľa pracovať, aby týmto trendom bolo schopné čeliť. Pretože ak sa chceme čo najlepšie stotožniť s dôsledkami transformácie spoločnosti a prispôsobovať sa dobe, tak inovácie a moderné technológie nemôžu byť prioritou len biznisu, firiem, spoločnosti občanov, ale inovácia, prispôsobovanie novým trendom musí byť celoštátnou prioritou a prioritou Slovenskej republiky,” povedal v príhovore podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini.
Ako ďalej uviedol, digitálna ekonomika sa v súčasnosti považuje za nový hospodársky sektor a dáta ako nový zdroj hospodárskeho rastu. Je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým pochopiť, čo znamená “inovácia” a inovačná politika a čo prináša pre život ľudí, pre spoločnosť, pre krajinu. Inovačná politika štátu by mala smerovať na tie oblasti, v ktorých Slovensko dosahuje excelentné výsledky, na „top sektory“, v ktorých chce a má na to, aby bolo svetovo konkurencieschopné.
Vicepremiér zdôraznil, že je nutné jasne zadefinovať silné a slabé stránky Slovenska a podľa toho sústrediť budúce priority na jednotlivé oblasti, v ktorých Slovensko vyniká, a tam smerovať väčšie zdroje, ako idú do oblastí, ktoré sú pod priemerom EÚ.
Zdroj: TASR

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim