Preskočiť na obsah
10. októbra 2016

Slovensko posilňuje spoluprácu s Maltou – aj vďaka predsedníctvu

Jednotný digitálny trh, Brexit, či nasledujúce predsedníctvo Malty – aj to boli témy, ktoré rezonovali počas stretnutia podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu Petra Pellegriniho s podpredsedom vlády Maltskej republiky Louisom Grechom vo Vallete. Obaja predstavitelia vlád sa zhodli na tom, že Európska únia potrebuje posilniť svoju pozíciu a priblížiť sa viac k svojim obyvateľom. Pellegrini a Grech sa rozprávali aj o kohéznej politike a o forme, v ktorej by mala pokračovať po roku 2020. Uzniesli sa na tom, že si zaslúži viac pozornosti.

„Naše predsedníctvo bude poznačené náročnými témami – teroristické hrozby, odchod Británie z únie alebo problematika emigrantov,“ povedal podpredseda Grech. Vyjadril záujem o spoluprácu so Slovenskom a pochválil doterajší priebeh nášho predsedníctva. Maltská republika ho preberá hneď po tom, ako skončí to naše. „Ďakujem, že ste u nás zastrešili niektoré špecifické oblasti v rámci SK PRES a verím, že naše dobré vzťahy sa budú naďalej rozvíjať,“ dodal na záver vicepremiér.

Peter Pellegrini sa počas svojej návštevy stretol aj s prezidentkou J.E. Marie-Louise Coleiro Preca, ktorá ho prijala vo svojej rezidencii. Na rovnakom mieste sa následne konal komorný koncert slovenských umelcov v rámci Slovenských dní na Malte.

Fotografie v poradí 6-11 zdroj: Stephen Buhagiar

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim