Preskočiť na hlavný obsah
Official website of the SK

The domain gov.sk is official

This is the official website of the public authority of the Slovak Republic. The official website mainly uses the domain gov.sk. Links to individual public authorities’ websites can be found at this link.

This site is secure

Be careful and always make sure that you share information only through the secure website of the Slovak public administration. A secure page always starts with https:// before the domain name of the website.

Prioritou Petra Balíka na čele MIRRI SR je dočerpanie eurofondov a vypísanie nových výziev z Programu Slovensko

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR od dnes vedie Peter Balík. Ako člena úradníckej vlády premiéra Ľudovíta Ódora ho vymenovala do čela rezortu investícií a informatizácie prezidentka SR Zuzana Čaputová.

„Na MIRRI SR som mal doteraz na starosti prípravu časti nových eurofondov v rámci Fondu na spravodlivú transformáciu a prípravu strategických investícii pre Slovensko. Som pripravený odovzdať všetky svoje skúsenosti a vedomosti pre stabilizáciu aktuálnej situácie a na posun Slovenska vpred. Ako krajina stojíme pred veľkou výzvou – zabrániť prepadnutiu eurofondov, naštartovať čerpanie nových fondov EÚ a pomôcť zvýšiť kvalitu života ľudí v regiónoch. Nebude to ľahké, pretože si pred sebou tlačíme problémy a investične dlhy, ktoré nám tu zanechali vlády za uplynulé dve desaťročia. Som však presvedčený, že Slovensko na to má. Spravím zo svojej pozície – hoci to bude veľmi krátka misia – všetko pre to, aby sme eurofondy zachránili. Budeme aktívne načúvať potrebám regiónov a úzko spolupracovať so samosprávami,“ uviedol Peter Balík.

Peter Balík prichádza do vedenia MIRRI SR z interného prostredia ministerstva. Bol generálnym riaditeľom Sekcie inovácií, strategických investícií a analýz (HUB) MIRRI SR. V rámci sekcie riadil aj tím analytikov ministerstva – Inštitút digitálnych a rozvojových politík. Zodpovedal taktiež za Mechanizmus spravodlivej transformácie (Fond spravodlivej transformácie, Plán spravodlivej transformácie), za Stratégiu výskumu a inovácií pre inteligentnú špecializáciu SR (RIS3), Plán obnovy pre Európu (RRP), ako aj za iniciatívu Catching-Up Regions Initiative. Zastrešoval aj projekt podpory rozvoja inteligentných miest a regiónov na Slovensku, inteligentnú mobilitu a inovačnú agendu.

Pred nástupom na MIRRI SR pôsobil napríklad v Európskej investičnej banke na oddelení inteligentného rozvoja, na politickej a ekonomickej sekcii Veľvyslanectva USA na Slovensku a tiež na Ministerstve hospodárstva SR ako riaditeľ odboru inovatívnej a digitálnej ekonomiky.