Analytik otvorených údajov

    NÁPLŇ:

    • analyzuje vplyv otvorených údajov danej organizácie na politiku, sociálnu oblast, ekonomiku, životné prostredie,
    • analyzuje a vyhodnocuje kvalitu metaúdajov zverejnených otvorených údajov,
    • navrhuje publikáciu nových otvorených údajov,
    • navrhuje rozšírenie legislatívy podporujúcich zverejňovanie otvorených údajov,
    • inventarizuje metadáta a dáta organizácie,
    • katalogizuje metadáta otvorených údajov na centrálnom portály otvorených údajov,
    • analyzuje stav otvorených údajov organizácie,
    • plánuje rozvoj a sprístupňovanie otvorených údajov,
    • spravuje inventár a katalóg otvorených údajov.

    POŽIADAVKY:

    • metodika 5star open data,
    • formáty súborov: RDF/TTL, RDF/XML, CSV, XML, JSON, JSON-LD,
    • geopriestorové údaje: INSPIRE, GML, GeoDCAT, GeoSPARQL,
    • štandardy pre metaúdaje otvorených údajov: DCAT, DCT, schema.org, FOAF,
    • MQA Metadata Quality Assurance,
    • licencie pre otvorené údaje: Creative Commons,
    • znalosti pre používanie data.gov.cz/sparql, data.europa.eu/sparql,
    • vysokoškolské vzdelanie II.stupňa,
    • znalosť anglického jazyka slovom a písmom na konverzačnej úrovni,
    • analytické , koncepčné a strategické myslenie,
    • samostatnosť,
    • svedomitosť a spoľahlivosť ,
    • zmysel pre detail.

    ŠTÁTNOZAMESTNANECKÝ / PRACOVNÝ POMER:

    • Dočasná štátna služba

    MIESTO VÝKONU PRÁCE:

    • Bratislava

    MZDOVÉ PODMIENKY (brutto):

    • Základná zložka mzdy: 1340,50 EUR / mesiac podľa zákona č. 55/2017 Z.z. o štátnej službe. Výsledná výška mzdy vrátane ďalších platových motivačných zložiek je konkurencieschopná súkromnému sektoru na obdobných pozíciách. Mzda sa bude odvíjať od obsadzovanej pozície a skúseností uchádzača.

    DÁTUM PUBLIKOVANIA:

    • 15.6.2021

    prípade záujmu nás kontaktujte na e-mail itkariera@vicepremier.gov.sk.