Generálny riaditeľ sekcie digitálnej agendy

    Hľadáme lídra, ktorý má chuť spraviť zo Slovenska digitálnu krajinu a zapojí krajinu do digitálnej transformácie.

    Názov pozície: Generálny riaditeľ sekcie digitálnej agendy

    Miesto výkonu práce: Dúbravská cesta 4, Bratislava

    Druh pracovného pomeru: stála štátna služba

    Mzdové podmienky (brutto): Osobný plat od 3.000 EUR podľa zákona č. 55/2017 Z.z. o štátnej službe. Výsledný plat bude predmetom osobného rozhovoru a bude sa odvíjať od skúseností a odborných znalostí uchádzača.  Výsledný plat je porovnateľný s ohodnotením vrcholových manažérov v súkromnej sfére.

    Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:

    Hlavnou úlohou bude najmä:

    • zabezpečovať tvorbu politiky jednotného digitálneho trhu vrátane nových inovatívnych a disruptívnych technológií
    • zabezpečovať tvorbu a implementáciu národných stratégií pre jednotný digitálny trh a digitálnu transformáciu
    • vypracovať a implementovať národné stratégie pre jednotný digitálny trh, európskej a medzinárodnej agendy vrátane spolupráce s organizáciami ako OSN, OECD a iné v oblasti digitálnych politík
    • zastupovať ministerstvo v medzinárodných orgánoch, pracovných, expertných technických skupinách a výboroch  EÚ pre oblasť jednotného digitálneho trhu vrátane e-Governmentu
    • koordinovať činnosti Národnej koalície pre digitálne zručnosti a povolania, managementu finančnej podpory projektov zameraných na rozvoj digitálnych zručností u členov Digitálnej koalície z finančného fondu Národnej domény
    • zabezpečovať prípravu, koordináciu a implementáciu priamo riadených programov v oblasti informatizácie spoločnosti, prípravu riadenia medzinárodných projektov financovaných zo zdrojov EÚ a iných, úloh spojených s výkonom tzv. Broadband Competence Office,
    • zabezpečovať agendu týkajúcej sa poskytovania dotácií na podporu informatizácie spoločnosti podľa zákona o poskytovaní dotácií,
    • organizačne a administratívne zabezpečovať činnosť Rady vlády SR pre digitalizáciu verejnej správy a jednotný digitálny trh, vrátane funkcie tajomníka

    Požiadavky na uchádzača:

    • Bezúhonnosť
    • Občan SR
    • Vyžaduje sa pre stupeň utajenia „Dôverné“ u vybraného úspešného uchádzača po jeho prijatí na obsadzované miesto
    • Ovládanie príslušných zákonov, iných všeobecne záväzných právnych predpisov a ďalších dokumentov súvisiacich s danou problematikou, najmä:
      • Znalosť európskej stratégie pre jednotný digitálny trh (COM/2015/0192 final)
      • Znalosť národných strategických dokumentov k implementácii digitálnych politík (Stratégia digitálnej transformácie Slovenska 2030)
      • Systém tvorby stanovísk (uznesenie vlády č. 627/2013)
      • Zákon č. 575/2001 o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy v znení neskorších predpisov
      • Návrh Nariadenia Európskeho parlamentu (EP) a Rady, ktorým sa stanovuje program Digitálna Európa na obdobie 2021 – 2027 (KOM/2018/434) v konečnom znení – 2018/0227 (COD)
      • Digitálny balíček – EU pripravená na digitálny vek
    • Schopnosti a osobnostné vlastnosti:
      • adaptabilita a flexibilita
      • schopnosť pracovať pod tlakom
      • rozhodovacia schopnosť
      • analytické, koncepčné a strategické myslenie
      • riadiace schopnosti

    Vzdelanie a požadovaná prax:

    • VŠ II. stupňa
    • Odborná prax 5 rokov v oblasti IT
    • 5 rokov prax v riadiacej funkcii

    Anglický jazyk B2

    • pružný pracovný čas
    • príspevok na stravovanie
    • príspevok do doplnkového dôchodkového sporenia
    • motivačné finančné ohodnotenie
    • možnosti vzdelávania
    • 5 dní dovolenky navyše
    • možnosť pracovať z domu
    • príjemné pracovné prostredie a kolektív
    • ďalšie benefity podľa kolektívnej zmluvy

    Kontaktná osoba: Klaudia Csivreová, kancelária štátneho tajomníka

    E-mail: klaudia.csivreova@mirri.gov.sk

    Prihlasovanie sa do predmetných výberových konaní je možné v termíne do 10. decembra 2021 (vrátane) na https://open.slovensko.sk/VK/