Generálny riaditeľ sekcie strategických investícií a analýz (HUB)

    Hlavná náplň:

    • Tvorba stratégie štátnej politiky v oblasti inovácií, strategických investícií  a analýz v segmentoch informatizácie, digitalizácie so zameraním na podporu regionálneho rozvoja
    • Podpora transformácie regiónov SR, ktoré produkujú najvyššie emisie CO2
    • Príprava stratégie inteligentnej špecializácie SR
    • Podpora inovačného ekosystému, rozvoja inteligentných miest a regiónov a inteligentnej mobility na Slovensku
    • Riadenie analytického tímu MIRRI a kontrola nad verejnými výdavkami v IT

     Požiadavky:

    • Minimálne 5 rokov praxe v oblasti analytickej, poradenskej činnosti a inovačnej politiky alebo prax v aplikovanom výskume v oblasti inovačnej politiky
    • Skúsenosti z prostredia medzinárodných organizácií
    • Skúseností zo súkromného a verejného sektora v oblasti prípravy investičných projektov a podpory inovácií
    • Vynikajúca orientácia vo verejných politikách
    • Silné analytické a komunikačné schopnosti
    • Znalosť anglického jazyka na úrovni C1
    • Dôraz na dosahovanie výsledkov
    • Schopnosť riadiť a motivovať tím

    O sekcii:

    Inovačný a analytický HUB MIRRI sa člení na 2 odbory a samostatný tím analytikov. Odbor strategických investícií a nadnárodných programov zabezpečuje proces prípravy a koordinuje európske iniciatívy a finančné mechanizmy (najmä Fond spravodlivej transformácie, iniciatíva pre dobiehajúce regióny tzv. Catching-Up Regions Initiative, Stratégia výskumu a inovácií pre inteligentnú špecializáciu).

    Odbor inovácií a smart agendy podporuje rozvoj inovácií, inteligentných miest a regiónov a inteligentnej mobility na Slovensku. V rámci sekcie zároveň pôsobí analytický tím MIRRI, ktorý zhromažďuje dáta, vypracováva analytické podklady a na ich základe navrhuje efektívne politiky a opatrenia.

    Priebeh výberového konania a jeho časti:

    Výberové konanie bude pozostávať z písomnej a ústnej  časti.

    • Písomný odborný test
    • Písomný test z anglického jazyka
    • Prípadová štúdia (písomná a ústna) na tému „Vízia rozvoja analytickej časti sekcie HUB“
    • Posúdenie požadovaných schopností a osobnostných vlastností metódou hodnotiaceho centra
    • Osobný pohovor

     Ponúkaný plat:

    Adekvátna trhová kompenzácia.

    Nástupný plat od 1 340,50 EUR/mesiac v zmysle podmienok podľa zákona č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.