IT Analytik / Biznis analytik

    NÁPLŇ:

    • zabezpečuje zber a analyzovanie funkčných požiadaviek, analyzovanie a spracovanie dokumentácie z pohľadu procesov, metodiky, technických možností a inej dokumentácie,
    • analyzuje požiadavky na informačný systém/softvérový systém, formálnym spôsobom zaznamenáva činnosti/procesy, vytvára analytický model systému, okrem analýzy realizuje aj návrh systému, ten vyjadruje návrhovým modelom,
    • podieľa sa na návrhu riešenia vrátane návrhu zmien procesov v oblasti biznis analýzy a analýzy softvérových riešení,
    • zodpovedá za výkon analýzy IS, koordináciu a dohľad nad činnosťou SW analytikov,
    • realizuje dohľad nad súladom projektových výstupov s požiadavkami v príslušnej oblasti,
    • mapuje a analyzuje existujúce prostredie a pripravuje podklady pre architektov a vývojárov riešenia,
    • participuje na realizácii zmien, dohliada na realizáciu požiadaviek v cieľovom riešení, spolupracuje pri ich preberaní (akceptácie) používateľom,
    • zodpovedá za prípravu akceptačných kritérií na projekte,
    • zbiera, kategorizuje a priorizuje požiadavky používateľov/biznis vlastníkov,
    • posudzovanie, pripomienkovanie, testovanie a protokolárne odsúhlasovanie projektových výstupov v príslušnej oblasti,
    • aktívna sa zúčastňuje FAT/UAT testov,
    • analyzuje a reviduje dodanú dokumentáciu zo strany dodávateľa, ktorá je výstup z analytickej fáze projektu,
    • spolupracuje pri definícií odpovedí na otvorené otázky a riziká projektu,
    • schvaľuje funkčné a technické požiadavky, potreby, obsahu, kvalitatívnych a kvantitatívnych prínosov projektu z pohľadu používateľov koncového produktu v príslušnej oblasti,
    • aktívne sa zúčastňuje v projektových tímoch a spolupracuje na vypracovaní manažérskej a špecializovanej dokumentácie a produktov v minimálnom rozsahu určenom Vyhláškou 85/2020 Z.z., Prílohou č.1,
    • plní pokyny projektového manažéra a dohôd zo stretnutí projektového tímu,
    • priraďuje priority a poskytuje stanoviská používateľov na rozhodnutia Riadiaceho výboru projektu – k realizácii zmenových požiadaviek.

    POŽIADAVKY:

    • relevantné skúsenosti a znalosti z IT analýzy/biznis analýzy,
    • vysokoškolské vzdelanie II. stupňa,
    • minimálne 3 roky odbornej praxe v oblasti biznis analýzy,
    • znalosť anglického jazyka slovom a písmom na konverzačnej úrovni,
    • analytické, koncepčné a strategické myslenie,
    • samostatnosť,
    • svedomitosť a spoľahlivosť,
    • schopnosť tímovej spolupráce.

    ŠTÁTNOZAMESTNANECKÝ / PRACOVNÝ POMER:

    • Dočasná štátna služba

    MIESTO VÝKONU PRÁCE:

    • Bratislava

    MZDOVÉ PODMIENKY (brutto):

    • Základná zložka mzdy: 1340,50 EUR / mesiac podľa zákona č. 55/2017 Z.z. o štátnej službe. Výsledná výška mzdy vrátane ďalších platových motivačných zložiek je konkurencieschopná súkromnému sektoru na obdobných pozíciách. Mzda sa bude odvíjať od obsadzovanej pozície a skúseností uchádzača.

    DÁTUM PUBLIKOVANIA:

    • 1.6.2021

    prípade záujmu nás kontaktujte na e-mail itkariera@vicepremier.gov.sk.