IT architekt kybernetickej bezpečnosti

    Máš skúsenosť s definovaním nových trendov v oblasti KB? Vieš čo je TOGAF L1, resp. L2? Ak áno, tak neváhaj a pridaj sa k nám.

    Názov pozície: IT architekt kybernetickej bezpečnosti Odboru riadenia kybernetickej a informačnej bezpečnosti

    Miesto výkonu práce: Dúbravská cesta 4, Bratislava

    Druh pracovného pomeru: plný úväzok

    Mzdové podmienky (brutto):

    Od 2.675 EUR brutto/Výsledná mzda je konkurencieschopná súkromnému sektoru a bude sa odvíjať od skúseností a odborných znalostí uchádzača.

    Informácie o pracovnom mieste:

    Tvojou úlohou ako IT architekta bude komplexné plnenie úloh od A po Z v oblasti projektov so zameraním na kybernetickú a informačnú bezpečnosť informačných systémov verejnej správy.

    Ponúkame Ti zaujímavú, odborne náročnú a primerane finančne ohodnotenú prácu v dynamicky sa rozvíjajúcej oblasti, ktorej význam aj vzhľadom na neustále sa zvyšujúcu úroveň informatizácie spoločnosti neustále stúpa.

    Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:

    V súčasnosti obsadzovaná pozícia zahŕňa najmä participovať na týchto činnostiach: IKT architekt/projektant vykonáva, prípadne riadi vysoko odborné tvorivé činnosti v oblasti návrhu IKT.

    • Študuje a stanovuje smery technického rozvoja informačných technológií, navrhuje riešenia na optimalizáciu a zvýšenie efektívnosti prostriedkov výpočtovej techniky
    • Navrhuje základnú architektúru informačných systémov, ich komponentov a vzájomných väzieb
    • Zabezpečuje projektovanie dizajnu, architektúry IT štruktúry, špecifikácie jej prvkov a parametrov, vhodnej softvérovej a hardvérovej infraštruktúry podľa základnej špecifikácie riešenia
    • Zodpovedá za spracovanie a správu projektovej dokumentácie a za kontrolu súladu implementácie s dokumentáciou
    • Poskytuje konzultácie, poradenstvo a vzdelávanie v oblasti svojej špecializácie
    • IKT architekt, projektant analyzuje, vytvára a konzultuje riešenia na úrovni komplexných IT systémov a IT architektúr, najmä na úrovni aplikačného vybavenia, infraštruktúrnych systémov, sietí a pod
    • Zaručuje, že návrh architektúry a/alebo riešenia zodpovedá zmluvne dohodnutým požiadavkám v zmysle rozsahu, kvality a ceny celej služby/riešenia. manažovanie projektu od fázy definície projektu až po dodanie projektu a následnej definície manažmentu podpory
    • prezentovanie priebežných a konečných riešení
    • definícia a alokácia zdrojov potrebných na realizáciu plánovaných projektov
    • participácia na vypracovaní projektového plánu realizácie projektu
    • priebežná kontrola, dohľad a aktualizácia projektových plánov
    • komunikovanie so spolupracovníkmi a ostatnými pracovnými skupinami  prostredníctvom telefónu, e-mailu, zúčastňovanie sa osobných a video stretnutí
    • monitorovanie progresu a reportovanie stavu projektu vedeniu
    • monitoring a riadenie rizík
    • riadenie zmenových konaní a implementácie zmien v rámci projektu
    • riadenie vzťahov s externými dodávateľmi a subdodávateľmi
    • riadenie externých dodávateľov a subdodávateľov
    • kontrola kvality a odovzdanie projektu
    • vypracovávanie a priebežná aktualizácia projektovej dokumentácie
    • pripomienkovanie vytváraných zmlúv a neustála práca so zmluvou k projekt
    • komunikácia a identifikácia potrieb prevádzkovateľov ISVS
    • vypracovávanie odborných stanovísk a správ v oblasti KIB ISVS
    • vytváranie a kontinuálne zlepšovanie jednotného rámca postupov a opatrení v oblasti KIB ISVS
    • v rámci riešených projektov príprava stanovísk k materiálom predloženým na medzirezortné pripomienkové konanie z hľadiska vplyvov na informatizáciu a z hľadiska ich súladu s legislatívou v oblasti KIB, bezpečnosti ISVS a kritickej infraštruktúry

    Požiadavky na zamestnanca:

    • odborná znalosť IT – UML, CASE, Webové služby, XML, XSD, OWL
    • skúsenosti s tvorbou architektúr v oblasti KIB do prostredia IS VS
    • skúsenosti zo spracovania a prípravy technickej a projektovej dokumentácie k navrhovanému riešeniu
    • skúsenosti s analýzou kybernetických hrozieb pri využití technických prostriedkov KIB (security devices)
    • schopnosť popísať kybernetické hrozby

    Vzdelanie a požadovaná prax:

    • vysokoškolské II. stupňa,
    • minimálne 5 rokov skúseností s tvorbou architektúr IS kybernetickej bezpečnosti
    • minimálne 3 roky praktických skúseností s rozvojom, návrhom riešení kybernetickej bezpečnosti

    • anglický jazyk na úrovni B2
    • analytické, koncepčné a strategické myslenie
    • samostatnosť a tvorivosť
    • schopnosť tímovej spolupráce

    • pružný pracovný čas
    • príspevok na stravovanie
    • príspevok do doplnkového dôchodkového sporenia
    • motivačné finančné ohodnotenie
    • možnosti vzdelávania
    • 5 dní dovolenky navyše
    • možnosť pracovať z domu
    • príjemné pracovné prostredie a kolektív
    • ďalšie benefity podľa kolektívnej zmluvy

    Kontaktná osoba: Mgr. Martin Thurzo

    E-mail: martin.thurzo@mirri.gov.sk