IT Dátový a znalostný inžinier

    NÁPLŇ:

    • vykonáva analýzu údajov, modelov údajov v informačných systémoch verejnej správy a údajov, ktoré sú takýmito systémami konzumované, produkované či už pre potreby ich výmeny medzi informačnými systémami alebo pre ich sprístupnenie ako otvorených údajov,
    • vykonáva analýzu údajov prístupných prostredníctvom aplikačných služieb informačných systémov na základe analýzy údajov a navrhuje ich reprezentáciu vo forme strojovo-spracovateľných znalostí
    • vytvára, udržiava strojovo-spracovateľné znalostné reprezentácie základných údajov, štrukturálnych metaúdajov, referenčných údajov, analytických údajov,  mojich údajov a otvorených údajov,
    • navrhuje, implementuje a testuje dátové transformácie údajov do formy strojovo-spracovateľných znalostí,
    • navrhuje, implementuje princípy dátovej intereoperability údajov pre údaje verejnej správy, znalostnú reprezentáciu základných údajov (adresy, právne subjekty a iné), znalostnú reprezentáciu štrukturálnych metaúdajov – Centrálny model údajov verejnej správy, klasifikačné metaúdaje (číselníky, taxonómie, terazuri), metaúdaje pre otvorené údaje, metaúdaje pre elektronické služby, metaúdaje pre štatistické údaje.

    POŽIADAVKY:

    • znalostné inžinierstvo – prepojené údaje: RDF, OWL, SKOS, SPARQL, SHACL,
    • modelom riadená architektúra: UML,
    • transformácie údajov: XLST, RML,
    • relačné databázy: SQL,
    • formáty súborov: RDF/TTL, RDF/XML, CSV, XML, JSON, JSON-LD,
    • vysokoškolské vzdelanie II.stupňa,
    • znalosť anglického jazyka slovom a písmom na konverzačnej úrovni,
    • analytické , koncepčné a strategické myslenie,
    • samostatnosť,
    • svedomitosť a spoľahlivosť,
    • zmysel pre detail.

    ŠTÁTNOZAMESTNANECKÝ / PRACOVNÝ POMER:

    • Dočasná štátna služba

    MIESTO VÝKONU PRÁCE:

    • Bratislava

    MZDOVÉ PODMIENKY (brutto):

    • Základná zložka mzdy: 1340,50 EUR / mesiac podľa zákona č. 55/2017 Z.z. o štátnej službe. Výsledná výška mzdy vrátane ďalších platových motivačných zložiek je konkurencieschopná súkromnému sektoru na obdobných pozíciách. Mzda sa bude odvíjať od obsadzovanej pozície a skúseností uchádzača.

    DÁTUM PUBLIKOVANIA:

    • 1.6.2021

    prípade záujmu nás kontaktujte na e-mail itkariera@vicepremier.gov.sk.