Právnik – zastupovanie počas MD

    Baví Ťa živé právo? Máš záujem zastupovať ministerstvo pred súdmi? Chceš sa podieľať na príprave podkladov z právneho hľadiska pri regionálnom rozvoji alebo informatizácií? Teraz je tá správna príležitosť dať o sebe vedieť a stať sa ďalším členom tímu nášho ministerstva.

    Názov pozície: Právnik (zastupovanie počas MD)

    Miesto výkonu práce: Štefánikova 15, Bratislava

    Druh pracovného pomeru: plný úväzok

    Mzdové podmienky (brutto): od 1 178,50 EUR brutto/ Výsledná mzda je konkurencieschopná súkromnému sektoru a bude sa odvíjať od skúseností a odborných znalostí uchádzača.

    Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:

    • pripomienkovanie právnej stránky návrhov zmlúv a materiálov právneho charakteru
    • príprava právnych analýz, stanovísk, žalôb, odvolaní a dovolaní
    • právne zastupovanie MIRRI SR pred súdmi SR na úrovni MIRRI SR
    • príprava stanovísk pre Kanceláriu zástupcu SR pred súdmi EÚ v súčinnosti s vecne príslušnými organizačnými útvarmi MIRRI SR
    • plnenie úloh na úseku vymáhania pohľadávok štátu
    • plnenie úloh spojených s povinným zverejňovaním zmlúv ministerstva v Centrálnom registri zmlúv a evidenciou zmlúv

    Požiadavky na uchádzača:

    • vynikajúca orientácia v právnych predpisoch:
    • právny poriadok Slovenskej republiky, najmä Ústava SR (č. 460/1992 Zb.)
    • zákon č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník v znení neskorších predpisov
    • zákon č. 513/1991 Zb. Obchodný zákonník v znení neskorších predpisov
    • zákon č. 160/2015 Z. z. Civilný sporový poriadok v znení neskorších predpisov
    • zákon č. 162/2015 Z. z. Správny súdny poriadok v znení neskorších predpisov
    • zákon č. 71/1967 Zb. Zákon o správnom konaní (správny poriadok) v znení neskorších predpisov
    • zákon č. 374/2014 Z. z. o pohľadávkach štátu a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
    • zákon č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
    • zákon č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce v znení neskorších predpisov
    • zákon č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o slobode informácií) v znení neskorších predpisov
    • predpisy týkajúce sa práva duševného vlastníctva, informačných technológií a ochrany osobných údajov
    • používateľská úroveň práce s MS Word, MS Excel, MS PowerPoint, Outlook a internetom

    Vzdelanie a požadovaná prax:

    • vysokoškolské II. stupňa v odbore právo
    • 1 rok praxe v oblasti práva

    • samostatnosť,
    • schopnosť pracovať pod tlakom
    • analytické, koncepčné a strategické myslenie
    • výborné komunikačné zručnosti

    • pružný pracovný čas
    • príspevok na stravovanie
    • príspevok do doplnkového dôchodkového sporenia
    • motivačné finančné ohodnotenie
    • možnosti vzdelávania
    • 5 dní dovolenky navyše
    • možnosť pracovať z domu
    • príjemné pracovné prostredie a kolektív
    • ďalšie benefity podľa kolektívnej zmluvy

    Kontaktná osoba: Mgr. Tatjana Ivančevič

    E-mail: tatjana.ivancevic@mirri.gov.sk