Referent inovačnej diplomacie v oblasti medzinárodnej podpory výskumu, vývoja a inovácií

    Chcel by si sa stať odborníkom inovačnej diplomacie v oblasti medzinárodnej podpory výskumu, vývoja a inovácií? Zaujímajú ťa inovácie a zároveň by ťa bavilo hľadať možnosti, ako znížiť, resp. eliminovať regionálne rozdiely? Zvládneš aj písanie metodiky, strategických dokumentov a vieš si poradiť aj s administratívnou kontrolou? Ak áno, máš jedinečnú možnosť pracovať s nami v tíme na našom ministerstve.

    Názov pozície: Referent inovačnej diplomacie v oblasti medzinárodnej podpory výskumu, vývoja a inovácií

    Miesto výkonu práce: Westend Court, Dúbravská cesta 4, Bratislava

    Druh pracovného pomeru: plný úväzok

    Mzdové podmienky (brutto): Od 1 178,50 EUR brutto/ Výsledná mzda bude predmetom osobného rozhovoru a bude sa odvíjať od skúseností a odborných znalostí uchádzača.

    Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:

    • spolupráca s ostatnými sekciami ministerstva pri vypracovaní strednodobých a dlhodobých strategických dokumentov v oblasti investícií
    • identifikovanie možných zdrojov financovania investičných projektov vrátane kombinovania finančných nástrojov s EŠIF a so zapojením privátneho sektora v súlade s najlepšou medzinárodnou praxou
    • implementácia finančnej schémy na podporu projektov, ktoré majú inovačný potenciál v súkromnej a verejnej sfére
    • vykonávanie prípadne koordinácia agendy inovačnej diplomacie v oblasti medzinárodnej podpory výskumu, vývoja a inovácií v spolupráci s priemyslom a verejnou správou, akademickou pôdou
    • vyhľadávanie a prinášanie inovatívnych riešení identifikovaných problémov resp. potrieb s dôrazom na rozvoj regiónov a znižovanie regionálnych rozdielov
    • navrhovanie a spolupráca pri tvorbe nástrojov podpory sociálnych inovácií
    • vykonávanie agendy poskytovania dotácií na podporu rozvoja investičného prostredia SR (výskum, vývoj a inovácie, sociálne inovácie s prepojením na regióny a pod.)
    • vykonávanie administratívnej finančnej kon troly

    Požiadavky na uchádzača:

    • výhodou sú doterajšie pracovné skúsenosti v rámci projektov (EŠIF, EÚ…), iných interných projektov (rôzne typy ako napr. zavádzanie nových systémov, procesov, metodiky a pod. – postačujúca je spolupráca na projektov, nie je podmienka ich viesť, prípadne koordinovať)
    • výhodou/nie podmienkou je dobrá orientácia vo vnútroštátnych legislatívnych predpisoch/opatreniach
    • inovatívny prístup, pozitívne zmýšľanie a nebáť sa zavádzať nové formy/mechanizmy/metodiku nielen financovania ale aj efektívnych riešení a pod.
    • úroveň ovládanie anglické jazyka: B1
    • vysokoškolské vzdelanie II. Stupňa

     Uchádzač nemusí spĺňať nevyhnutne všetky podmienky uvedené vyššie.

    Vzdelanie a požadovaná prax: vysokoškolské vzdelanie II. stupňa

    • pozícia je vhodná pre absolventa len v prípade vysokého entuziazmu s chuťou pracovať pre verejný sektor,
    • ochota spolupracovať v tíme a vyhľadávať inovatívne riešenia
    • trpezlivosť a ochota vykonávať aj kontrolnú činnosť (ohľadne vyúčtovaní dotácie)
    • analytické/koncepčné a strategické myslenie
    • samostatnosť (v prípade absolventa sa očakáva samostatnosť po skúšobnej dobe)
    • svedomitosť a spoľahlivosť

    • pružný pracovný čas
    • príspevok na stravovanie
    • príspevok do doplnkového dôchodkového sporenia
    • motivačné finančné ohodnotenie
    • možnosti vzdelávania
    • 5 dní dovolenky navyše
    • možnosť pracovať z domu
    • príjemné pracovné prostredie a kolektív
    • ďalšie benefity podľa kolektívnej zmluvy

    Kontaktná osoba: Ing. Jarmila Ištoková

    E-mail: jarmila.istokova@mirri.gov.sk