Riaditeľ/ riaditeľka vládnej jednotky CSIRT

    Hladame riaditela vladnej jednotky CSIRT grafika

    Hlavná náplň:

    • Riadenie a zodpovednosť za činnosť vládnej jednotky CSIRT
    • Riešenie kybernetických incidentov spolu s gestormi a vlastníkmi ISVS
    • Riadenie včasnej detekcie hrozieb a incidentov kybernetickej bezpečnosti vo verejnej správe
    • Tvorba koncepčných, metodických a analytických materiálov v oblasti pôsobenia CSIRTu
    • Kooperácia s organizáciami a zduženiami v oblasti kyber bezpečnosti na národnej a medzinárodnej úrovni

    Požiadavky:

    • Minimálne 2 roky praxe v oblasti kybernetickej bezpečnosti alebo v jednotkách CSIRT/ CERT
    • Prax v riadiacej funkcii
    • Prehľad v oblasti kybernetickej bezpečnosti
    • Znalosti procesov riešenia kybernetických bezpečnostných incidentov
    • Znalosť fungovania medzinárodnej komunity CSIRT, TF-CSIRT, FIRST
    • Znalosť právnych predpisov v oblasti IT a kyber bezpečnosti
    • Oprávnenie na oboznamovanie sa s utajovanými skutočnosťami, stupeň „dôverné“
    • Znalosť anglického jazyka na úrovni B2
    • Vysokoškolské vzdelanie II. alebo III. stupňa

    O sekcii:

    Vládna jednotka CSIRT patrí pod sekciu kybernetickej bezpečnosti. Tím CSIRTu monitoruje a zhromažďuje informácie o informačnej a kybernetickej bezpečnosti v Slovenskej republike. V tejto oblasti spolupracuje s organizáciami štátnej a verejnej správy. Na medzinárodnej úrovni spolupracuje so zahraničnými organizáciami a reprezentuje Slovenskú republiku v oblasti informačnej a kyber bezpečnosti. Vládna jednotka CSIRT sa delí na tri oddelenia – technické, analytické a oddelenie analýzy kybernetickej hrozby.

    Priebeh výberového konania a jeho časti:

    Výberové konanie bude pozostávať z osobného pohovoru a osobnej prezentácie vypracovaného projektu.

    Osobná prezentácia projektu „Rozvoj vládnej jednotky CSIRT na nasledujúce 3 roky“.

    Ponúkaný plat:

    Nástupný plat od 1 269 EUR/mesiac v zmysle podmienok podľa zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

    Všetky potrebné informácie k výberovému konaniu nájdete: Oznámenie vyhlásenia výberového konania (PDF, 569 kB)