Špecialista informačnej a kybernetickej bezpečnosti

    Hovorí ti niečo BCM, SCRUM? Ak áno, tak neváhaj a pridaj sa k nám.

    Názov pozície: Špecialista informačnej a kybernetickej bezpečnosti Odboru riadenia kybernetickej a informačnej bezpečnosti

    Druh pracovného pomeru: plný úväzok

    Mzdové podmienky (brutto):

    Od 2.500 EUR brutto/Výsledná mzda je konkurencieschopná súkromnému sektoru a bude sa odvíjať od skúseností a odborných znalostí uchádzača.

    Informácie o pracovnom mieste:

    Tvojou úlohou bude plnenie úloh v oblasti kybernetickej a informačnej bezpečnosti, tvorba a realizácia stratégie KIB pre verejnú správu, vytváranie a kontinuálne zlepšovanie jednotného rámca metodických postupov a štandardov pre oblasť kybernetickej a informačnej bezpečnosti vo VS a predkladanie návrhov na legislatívne zmeny v oblasti KIB.

    Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:

    V súčasnosti obsadzovaná pozícia zahŕňa najmä:

    • Špecialista kybernetickej bezpečnosti vykonáva odborné činnosti v oblasti bezpečnosti služieb IKT. Navrhuje, implementuje, udržiava a prevádzkuje bezpečnostné mechanizmy a riešenia
    • Navrhuje a prezentuje bezpečnostné stratégie, bezpečnostné politiky a bezpečnostnú architektúru
    • Posudzuje právne a etické požiadavky na zaručenie bezpečnosti informačných aktív, navrhuje a vykonáva procesy riadenia rizík v informačnej a kybernetickej bezpečnosti
    • Vykonáva a podporuje kontroly a posudzovanie bezpečnostných procesov, systémov a mechanizmov a ošetruje odchýlky od požadovaného stavu
    • Spolupracuje na projektoch, na rozvoji nástrojov a postupov k optimalizácii bezpečnostných systémov, mechanizmov a opatrení
    • Stanovuje požiadavky, podmienky a štandardy pre oblasť bezpečnosti programov, databáz, systémov a sietí
    • Vyhodnocuje efektívnosť bezpečnostných mechanizmov a riešení a uplatňuje ich v procesoch organizácie
    • Spracováva príslušné interné predpisy a dohliada nad ich plnením
    • Posudzuje zraniteľnosti, hrozby a riziká existujúcich a nových komponentov architektúry IKT, vykonáva bezpečnostné testy
    • Rieši a eskaluje kybernetické bezpečnostné incidenty a poskytuje súčinnosť špecializovaným útvarom a orgánom činným v trestom konaní pri riešení incidentov.
    • Poskytuje inštrukcie a poradenstvo používateľom počítačov a informačných systémov v oblasti bezpečnosti informácií
    • Plánuje, koordinuje, vykonáva a vyhodnocuje vhodné metódy vzdelávania zamestnancov organizácie v oblasti kybernetickej bezpečnosti
    • Komunikuje a spolupracuje s odbornou komunitou v kybernetickej bezpečnosti na účely dosahovania kolektívnej bezpečnosti
    • Spolupodieľa sa na budovaní bezpečnostného povedomia zamestnancov ministerstva v oblasti kybernetickej bezpečnosti
    • Pri výkone práce vychádza z bezpečnostných opatrení zavedených na ministerstve a zákona č. 69/2018 Z.z. o kybernetickej bezpečnosti, zákona č. 95/2018 Z.z. o informačných technológiách vo verejnej správe, bezpečnostných noriem a štandardov

    Požiadavky na zamestnanca:

    • odborná znalosť agilných metód vývoja SCRUM
    • skúsenosti s analýzou sieťovej komunikácie na úrovni paketov
    • skúsenosť s navrhovaním topológie a segmentácie siete
    • skúsenosti s tvorbou a správou virtuálnych systémov a zariadení, znalosť prístupov a správy identít
    • identifikovanie a vyhodnocovanie bezpečnostných rizík, hrozieb a prienikov
    • skúsenosti s testovaním informačného/softvérového systému
    • implantácia kryptografických mechanizmov a nástrojov
    • skúsenosti so zberom dát a analýza údajov v oblasti KIB

    Vzdelanie a požadovaná prax:

    • vysokoškolské II. stupňa
    • minimálne 4 roky skúseností s návrhom a implementáciou bezpečnej infraštruktúry
    • minimálne 3 roky praktických skúseností s bezpečnosťou, analýzou, tvorbou návrhov riešení a prípravou úloh pre riešenie kybernetickej bezpečnosti

    • anglický jazyk na úrovni B2
    • analytické, koncepčné a strategické myslenie
    • tvorivosť a kreativita
    • schopnosť tímovej spolupráce

    • pružný pracovný čas
    • príspevok na stravovanie
    • príspevok do doplnkového dôchodkového sporenia
    • motivačné finančné ohodnotenie
    • možnosti vzdelávania
    • 5 dní dovolenky navyše
    • možnosť pracovať z domu
    • príjemné pracovné prostredie a kolektív
    • ďalšie benefity podľa kolektívnej zmluvy

    Kontaktná osoba: Mgr. Martin Thurzo

    E-mail: martin.thurzo@mirri.gov.sk