Biznis architekt

    Vieš čo je to HLA?

    Názov pozície: Biznis architekt

    Miesto výkonu práce: Dúbravská cesta 4, Bratislava

    Druh pracovného pomeru: dočasná štátna služba

    Mzdové podmienky (brutto): Od 3.000 EUR brutto/ Výsledná mzda je konkurencieschopná súkromnému sektoru a bude sa odvíjať od skúseností a odborných znalostí uchádzača.

    Informácie o pracovnom mieste:

    Do nášho tímu, zodpovedného za správu business a aplikačnej architektúry, hľadáme skúseného architekta. Naším cieľom je vytvárať kvalitné verejné služby pre všetkých s orientáciou na koncového používateľa. Aplikujeme produktový prístup, správame sa ako vlastník riešení, definujeme architektúru, roadmapu a funkcionalitu podľa požiadaviek užívateľov. Spoločne pracujeme na digitalizácií verejných služieb a ty môžeš byť pri tom. Pracuj na riešeniach, ktoré majú zmysel a ktoré budeš sám používať. Poď zmeniť štátne IT, budeš pri dôležitých aktivitách, ktoré majú dopad na spoločnosť a digitalizáciu Slovenska.

    Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:

    Tvojou hlavnou úlohou ako biznis architekta bude:

    • spracovať požiadavky, prioritizáciu, analýzu súčasného stavu, definovať požiadavky a potreby pre jednotlivé produkty a služby eGovernmentu
    • analyzovať použité technológie a návrhy na zlepšenie
    • identifikovať presah požiadaviek medzi oddeleniami
    • navrhovať koncept architektonického riešenia pre jednotlivé produkty a služby / informačné systémy
    • presadzovať vízie koncepcií, stratégií, princípov a štandardov do návrhov jednotlivých projektov eGovernmentu
    • zabezpečovať dohľad nad napĺňaním architektonického riešenia pre jednotlivé produkty a služby
    • transformovať ciele, prísľuby a zámery projektu do tvorby reálnych návrhov a riešení
    • definovať architektúru systému, technických požiadaviek a funkčného modelu
    • aktívne komunikovať s internými a externými partnermi
    • zodpovedať za vytvorenie technickej dokumentácie a kontrolu dokumentácie riešení
    • sledovať a prinášať trendy v oblasti IT a eGovernmentu
    • koučovať a poskytovať podporu juniornejším kolegom
    • viesť, školiť a dohliadať na členov projektového tímu

    Požiadavky na uchádzača:

    • minimálne 7 rokov skúseností v IT oblasti
    • predchádzajúce skúsenosti na pozícií architekt, minimálne 3 roky
    • všeobecný technologický prehľad, schopnosť rýchlo obsiahnuť výhody a nevýhody technických riešení, dokázať porovnať riešenia, navrhnúť relevantné kritéria
    • skúsenosti s návrhmi a implementáciou riešení s viacvrstvovou servisne orientovanou architektúrou
    • vedieť čítať a pripravovať technickú dokumentáciu komplexných riešení
    • analytické, koncepčné a strategické myslenie
    • komunikačné zručnosti, schopnosť zrozumiteľne vysvetliť zložité technologické riešenia
    • schopnosť prekladať potreby používateľov do zrozumiteľných funkčných a ne-funkčných požiadaviek
    • schopnosť pracovať samostatne, ale aj v tíme.

    Vzdelanie a požadovaná prax:

    • vysokoškolské vzdelanie II. stupňa
    • minimálne 3 roky skúseností na pozícii architekt

    Anglický jazyk B1

    • pružný pracovný čas
    • príspevok na stravovanie
    • príspevok do doplnkového dôchodkového sporenia
    • motivačné finančné ohodnotenie
    • možnosti vzdelávania
    • 5 dní dovolenky navyše
    • možnosť pracovať z domu
    • príjemné pracovné prostredie a kolektív
    • ďalšie benefity podľa kolektívnej zmluvy

    Kontaktná osoba: Anton Svetlošák

    E-mail: itkariera@mirri.gov.sk