Metodik architektonickej kancelárie

    Hovorí ti niečo skratka EA?

    Názov pozície: Metodik architektonickej kancelárie

    Miesto výkonu práce: Dúbravská cesta 4, Bratislava

    Druh pracovného pomeru: dočasná štátna služba

    Mzdové podmienky (brutto): Od 2.500 EUR brutto/ Výsledná mzda je konkurencieschopná súkromnému sektoru a bude sa odvíjať od skúseností a odborných znalostí uchádzača.

    Informácie o pracovnom mieste:

    Do nášho tímu, zodpovedného za správu business a aplikačnej architektúry, hľadáme skúseného metodika architektonickej kancelárie. Naším cieľom je vytvárať kvalitné verejné služby pre všetkých s orientáciou na koncového používateľa. Aplikujeme produktový prístup, správame sa ako vlastník riešení, definujeme architektúru, roadmapu a funkcionalitu podľa požiadaviek užívateľov. Spoločne pracujeme na digitalizácii verejných služieb a ty môžeš byť pri tom. Pracuj na riešeniach, ktoré majú zmysel a ktoré budeš sám používať. Poď zmeniť štátne IT, budeš pri dôležitých aktivitách, ktoré majú dopad na spoločnosť a digitalizáciu Slovenska.

    Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:

    Tvojou hlavnou úlohou bude:

    • metodická podpora v oblasti EA (Enterprise Architecture) Verejnej správy SR
    • vytvárať a aktualizovať metodické podklady EA Verejnej správy SR tak, aby spĺňali požiadavky všetkých zainteresovaných, pričom metodika zahŕňa:
      • riadenie celoštátnej (strategickej) architektúry
      • podpora riadenia segmentovej/rezortnej architektúry
    • metodická podpora práce s EA nástrojom, centrálnym architektonickým repozitárom
    • vytvárať referenčné modely
    • aktívne spolupracovať pri vytváraní kľúčových strategických dokumentov
    • vykonávať školenia pripravených metodík pre všetkých zainteresovaných vrátane segmentových/rezortných architektov, či architektov ostatných podriadených organizácií
    • spolupracovať pri tvorbe používateľských príručiek k EA nástroju
    • nastavovať a sledovať dodržiavania procesu kontroly a súladu architektúry s definovanými stratégiami
    • konzultovať modelovanie vo všetkých architektonických úrovniach: Business, Aplikačná, Dátová, Technologická, Strategická, Implementačná architektúra, ako aj motivačný aspekt. S možnosťou presahu na bezpečnostnú architektúru a manažment rizík
    • detailné procesné a návrhové modelovanie (konzultácie pre špecializované kancelárie)
    • konzultovať a riešiť otázky v súvislosti s metodickým riadením EA VS SR

    Požiadavky na uchádzača:

    • praktická skúsenosť s nastavovaním a riadením (Enterprise) Architektúry
    • znalosť nástroja pre modelovanie Enterprise Architektúry (napr. Enterprise Architect BiZZdesign Enterprise Studio)
    • znalosť modelových notácií (ArchiMate, BPMN, UML, či iné)
    • vedieť pripravovať dokumentáciu a pracovné postupy
    • analytické a koncepčné myslenie
    • komunikačné zručnosti, schopnosť zrozumiteľne vysvetliť pracovné postupy
    • schopnosť pracovať samostatne, ale aj v tíme
    • svedomitosť a spoľahlivosť
    • TOGAF 9 alebo ekvivalent výhodou

    Vzdelanie a požadovaná prax:

    • vysokoškolské vzdelanie II. stupňa
    • praktická skúsenosť s nastavovaním a riadením Enterprise Architektúry
    • znalosť nástroja pre modelovanie Enterprise Architektúry

    Anglický jazyk B1

    • pružný pracovný čas
    • príspevok na stravovanie
    • príspevok do doplnkového dôchodkového sporenia
    • motivačné finančné ohodnotenie
    • možnosti vzdelávania
    • 5 dní dovolenky navyše
    • možnosť pracovať z domu
    • príjemné pracovné prostredie a kolektív
    • ďalšie benefity podľa kolektívnej zmluvy

    Kontaktná osoba: Anton Svetlošák

    E-mail: itkariera@mirri.gov.sk