Expert na MASTER DATA MANAGEMENT

    Vyznáš sa v dátových štandardoch?

    Názov pozície: Expert na MASTER DATA MANAGEMENT

    Miesto výkonu práce: Dúbravská cesta 4, Bratislava

    Druh pracovného pomeru: dočasná štátna služba

    Mzdové podmienky (brutto): Od 2.500 EUR brutto/ Výsledná mzda je konkurencieschopná súkromnému sektoru a bude sa odvíjať od skúseností a odborných znalostí uchádzača.

    Informácie o pracovnom mieste:

    Dátová kancelária sa  venuje údajom komplexne z rôznych pohľadov. Dátová kancelária je súčasťou MIRRI, v rámci Sekcie informačných technológií verejnej správy,  Odboru riadenia  eGovernmentu ako Oddelenie dátovej kancelárie. Financovanie činnosti dátovej kancelárie je zabezpečené najmä prostredníctvom národného projektu: „Zlepšenie využívania údajov vo verejnej správe“, ktorý je realizovaný vďaka podpore z Operačného programu Efektívna verejná správa.  Tematicky je práca dátovej kancelárie rozdelená na 7 tém:

    • Referenčné údaje
    • Moje údaje
    • Analytické údaje
    • Otvorené údaje
    • Dátová kvalita
    • Dátová legislatíva
    • Komunikácia, komunita

    Tieto témy sú vzájomne poprepájané, keďže ide o tie isté údaje, len sa na nich pozeráme stále z iného pohľadu.  Okrem toho sa dátová kancelária venuje ad-hoc úlohám, ako napríklad konzultáciám pri národných a dopytových projektoch v oblasti údajov; vecnému gestorstvu niekoľkých národných projektov MIRRI; spolupráci s inými zložkami MIRRI alebo iných rezortov a zodpovedá za plnenie vybraných úloh a cieľov vyplývajúcich z uznesení vlády SR či strategických materiálov.

    Viac info https://datalab.digital

    Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:

    Efektívne fungovanie verejnej správy aj odstraňovanie byrokracie si vyžaduje realizáciu aktívneho a koordinovaného dátového manažmentu v inštitúciách verejnej správy, jednotnú systematiku a štandardy na zabezpečenie interoperability informačných systémov a údajov v nich evidovaných a vymieňaných.

    Ako expert budeš:

    • rozvíjať a pomáhať aplikovať Centrálny model údajov verejnej správy
    • dávať návrhy na používanie a úpravu dátových štandardov
    • pomáhať inštitúciám v nastavení ich Master Data Managementu

    Požiadavky na uchádzača:

    • znalosť dátových štandardov a sémantiky, konceptu URI identifikátorov a interoperability
    • skúsenosti so zavádzaním Master Data Managementu v organizáciách
    • systematické a štruktúrované myslenie
    • komunikačné zručnosti

    Vzdelanie a požadovaná prax:

    • VŠ II. stupňa
    • odborná znalosť dátových štandardov a sémantiky, konceptu URI identifikátorov a interoperability
    • minimálne 3 roky praktických skúseností so zavádzaním Master Data Managementu v organizáciách

    Anglický jazyk B1

    • pružný pracovný čas
    • príspevok na stravovanie
    • príspevok do doplnkového dôchodkového sporenia
    • motivačné finančné ohodnotenie
    • možnosti vzdelávania
    • 5 dní dovolenky navyše
    • možnosť pracovať z domu
    • príjemné pracovné prostredie a kolektív
    • ďalšie benefity podľa kolektívnej zmluvy

    Kontaktná osoba: Milan Andrejkovič

    E-mail: itkariera@mirri.gov.sk