Preskočiť na hlavný obsah
Oficiálna stránka SK

Doména gov.sk je oficálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Analytik v oblasti digitálnych politík

Zaujímajú Ťa inovácie a nové trendy?

Názov pozície: Analytik v oblasti digitálnych politík

Miesto výkonu práce: Dúbravská cesta 4, 841 04 Bratislava

Druh pracovného pomeru: plný úväzok

Mzdové podmienky (brutto): Od 2000 EUR brutto/Výsledná mzda bude predmetom osobného rozhovoru a bude sa odvíjať od skúseností a odborných znalostí uchádzača).

Informácie o pracovnom mieste: Ako analytik pre agendu tvorby digitálnych politík budeš na sekcii digitálnej agendy koordinovať aktivity zamerané tvorbu štátnej politiky v oblasti digitálnych inovácií a technológií (stratégie a legislatíva) ako aj prípravu strategických dokumentov na európskej úrovni. Ďalej tvojou úlohou bude pripravovať obsahové zadania výziev zameraných na podporu výskumu a vývoja digitálnych produktov a služieb ako aj nasadzovanie pokročilých digitálnych technológií. Ako analytik budeš musieť preukázať schopnosť práce s dátami pri príprave stratégií, legislatívy a iných vládnych dokumentov.

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:

Tvojou hlavnou úlohou bude:

  • Pripravovať obsahové zadanie výziev na podporu projektov zameraných na výskum, vývoj a nasadzovanie digitálnych technológií.
  • Spolupracovať s kľúčovými aktérmi naprieč verejnou správou a odbornou verejnosťou pri príprave opatrení a politík na podporu budovania digitálnej ekonomiky a spoločnosti.
  • Koordinovať zavádzanie procesu Digital Impact Assessment v rámci hodnotenia pripravovanej legislatívy a stratégií v spolupráci s Ministerstvom hospodárstva SR.
  • Podieľať sa na príprave, monitorovaní a vyhodnocovaní medzinárodných indexov a rebríčkov ako sú DESI, OECD Going Digital Toolkit alebo IMD World Digital Competitiveness Index.
  • Pripravovať analytické dokumenty a podklady pre vedenie MIRRI SR v oblasti digitalizácie.

Požiadavky na uchádzača:

  • minimálne 3 roky relevantných pracovných skúseností z oblasti koordinácie projektov, resp. analytickej práce a tvorby politík,
  • znalosti v oblasti prípravy legislatívnych a nelegislatívnych materiálov,
  • znalosť slovenského digitálneho ekosystému a najnovších trendov v oblasti digitálnych technológií,

Vzdelanie a požadovaná prax:

  • VŠ II. stupňa
  • prax min. 3 roky v oblasti koordinácie projektov alebo tvorby politík
  • anglický jazyk na úrovni B2

Osobnostné predpoklady a zručnosti:

  • analytické, koncepčné a strategické myslenie,
  • organizačné a komunikačné schopnosti,
  • spoľahlivosť – pozornosť na detail,
  • sebadôvera,
  • schopnosť pracovať pod tlakom

Zamestnanecké výhody a benefity:

  • pružný pracovný čas
  • príspevok na stravovanie
  • príspevok do doplnkového dôchodkového sporenia
  • motivačné finančné ohodnotenie
  • možnosti vzdelávania
  • 5 dní dovolenky navyše
  • možnosť pracovať z domu
  • príjemné pracovné prostredie a kolektív
  • ďalšie benefity podľa kolektívnej zmluvy

Kontaktná osoba: Martin Reguli, M.A.

E-mail: martin.reguli@mirri.gov.sk