Preskočiť na hlavný obsah
SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

    Analytik informačných a komunikačných technológií kybernetickej bezpečnosti

    Hovorí ti niečo RA /RIA? Ak áno, tak neváhaj a pridaj sa k nám.

    Názov pozície: Analytik informačných a komunikačných technológií kybernetickej bezpečnosti Odboru riadenia kybernetickej a informačnej bezpečnosti

    Druh pracovného pomeru: plný úväzok

    Mzdové podmienky (brutto):

    Od 2.800 EUR brutto/Výsledná mzda je konkurencieschopná súkromnému sektoru a bude sa odvíjať od skúseností a odborných znalostí uchádzača.

    Informácie o pracovnom mieste:

    Tvojou úlohou bude plnenie úloh v oblasti kybernetickej a informačnej bezpečnosti, tvorba a realizácia stratégie KIB pre verejnú správu, vytváranie a kontinuálne zlepšovanie jednotného rámca metodických postupov a štandardov pre oblasť kybernetickej a informačnej bezpečnosti vo VS; predkladanie návrhov na legislatívne zmeny v oblasti KIB.
    Ponúkame Ti zaujímavú, odborne náročnú a primerane finančne ohodnotenú prácu v dynamicky sa rozvíjajúcej oblasti, ktorej význam aj vzhľadom na neustále sa zvyšujúcu úroveň informatizácie spoločnosti neustále stúpa.

    Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:

    V súčasnosti obsadzovaná pozícia zahŕňa najmä:

    • vykonáva činnosti analytika kybernetickej bezpečnosti
    • vykonáva, prípadne riadi vysoko odborné tvorivé činnosti v oblasti analýz IKT
    • zaisťuje podrobnú analýzu situácie kybernetické bezpečnosti a navrhuje riešenie prípadných incidentov
    • zodpovedá za správnu informovanosť zodpovedných osôb
    • pri výkone práce vychádza z bezpečnostných opatrení zavedených v organizácií a jej dokumentácie podľa platnej legislatívy
    • vykonáva hĺbkové analýzy situácie kybernetické bezpečnosti
    • vyhodnocuje závažnosť bezpečnostných incidentov
    • vykonáva následné analýzy incidentov zachytených pracovníkmi dohľadového centra
    • sleduje trendy v kybernetické bezpečnosti a navrhuje opatrenia podľa aktuálneho vývoja
    • doporučuje aktualizáciu procesov pre riešenie bezpečnostných incidentov
    • pripravuje podklady pre prezentáciu riešenia bezpečnostných incidentov
    • komunikuje s odbornou verejnosťou pri výmene skúseností a zdieľa informácie týkajúce sa kybernetických útokov a spôsob zabezpečenia
    • spracováva dokumentáciu v stanovenom rozsahu oblasti kybernetické bezpečnosti
    • spolupodieľa sa na budovaní bezpečnostného povedomia zamestnancov ministerstva v oblasti kybernetickej bezpečnosti
    • pri výkone práce vychádza z bezpečnostných opatrení zavedených na ministerstve a zákona č. 69/2018 Z.z. o kybernetickej bezpečnosti, zákona č. 95/2018 Z.z. o informačných technológiách vo verejnej správe, bezpečnostných noriem a štandardov

    Požiadavky na zamestnanca:

    • odborná znalosť IT – UML, CASE
    • skúsenosti s aplikáciou noriem v oblasti KB do prostredia IS VS
    • skúsenosti s testovaním informačného/softvéroveho systému
    • skúsenosti s analýzou kybernetických hrozieb pri využití technických prostriedkov KIB (security devices)
    • schopnosť identifikovať a popísať kybernetické hrozby a typy útokov
    • skúsenosti so zberom dát a analýza údajov v oblasti KIB

    Vzdelanie a požadovaná prax:

    • vysokoškolské II. stupňa
    • minimálne 3 roky skúseností s analýzou a definovaním požiadaviek kybernetickej bezpečnosti
    • minimálne 3 roky praktických skúseností s riadením IT procesov, tvorbou návrhov riešení a prípravou úloh riešenie kybernetickej bezpečnosti

     Osobnostné predpoklady a zručnosti:

    • anglický jazyk na úrovni B2
    • analytické, koncepčné a strategické myslenie
    • schopnosť tímovej spolupráce

    Zamestnanecké výhody a benefity:

    • pružný pracovný čas
    • príspevok na stravovanie
    • príspevok do doplnkového dôchodkového sporenia
    • motivačné finančné ohodnotenie
    • možnosti vzdelávania
    • 5 dní dovolenky navyše
    • možnosť pracovať z domu
    • príjemné pracovné prostredie a kolektív
    • ďalšie benefity podľa kolektívnej zmluvy

    Kontaktná osoba: Mgr. Martin Thurzo

    E-mail: martin.thurzo@mirri.gov.sk