Senior projektový koordinátor

    Ak Ťa zaujíma, čo Európska únia robí v tvojom regióne a chceš sa aktívne podieľať na rozvoji tvojho regiónu, využiť šancu podieľať sa pri zabezpečení aktivít súvisiacich s implementáciou fondov EÚ, tak neváhaj a pridaj sa k nám.

    Názov pozície: Senior projektový koordinátor

    Miesto výkonu práce: TrenčínTrnava, Nitra, Žilina, Banská Bystrica, Prešov, Košice

    Druh pracovného pomeru: plný úväzok

    Mzdové podmienky (brutto): od 1 036,50 EUR brutto/ mes. K základnej zložke mzdy je možné priznať osobný príplatok až do výšky 100% základnej mzdy. Výsledná mzda bude predmetom osobného rozhovoru a bude sa odvíjať od skúseností a odborných znalostí uchádzača.

    Informácie o pracovnom mieste: Ak Ťa zaujíma, čo Európska únia robí v tvojom regióne a chceš sa aktívne podieľať na rozvoji tvojho regiónu, využiť šancu podieľať sa pri zabezpečení aktivít súvisiacich s implementáciou fondov EÚ, tak neváhaj a pridaj sa k nám.

    Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:

    Poskytovanie poradenstva v oblasti fondov EÚ, podieľa sa na monitorovacej činnosti miestneho Regionálneho centra, organizácií školení a seminárov v súlade s výkonom kompetencií riadiaceho orgánu pre OP Slovensko v samosprávnych krajoch v zmysle systému riadenia EŠIF na programové obdobie 2021-2027.

    • spolupráca pri implementáciu Operačného programu Slovensko na roky 2021-2027
    • spolupráca pri výkone kompetencií riadiaceho orgánu pre OP Slovensko v samosprávnom kraji v zmysle systému riadenia EŠIF na programové obdobie 2021-2027 (napr. výkon kontroly na mieste, kontrola monitorovacích správ, archivácia)
    • zabezpečenie poskytovania základných informácií o fondoch EÚ: všeobecnej podpory vo forme; poradenstva pri identifikovaní vhodnej výzvy na financovanie zámeru, o oprávnených aktivitách, typoch oprávnených výdavkov, projektov, podpora pri práci s IT monitorovacím systémom, pomoc pri riešení komplikácií či problémov súvisiacich s prípravou, vyhľadávanie partnerov a organizovania informačných seminárov k výzvam v rámci samosprávneho kraja
    • zabezpečenie monitorovania a hodnotenia plnenia cieľov a ukazovateľov dohodnutých pre investície z fondov politiky súdržnosti 2021 – 2027, najmä cieľov hospodárskej, sociálnej a územnej súdržnosti, ako aj klimaticky neutrálnej, ekologickejšej a inteligentnejšej Európy a vo vzťahu k hospodárskemu riadeniu EÚ, pričom spolupracuje so socio-ekonomickými partnermi v samosprávnom kraji
    • zabezpečenie hodnotenia dosiahnutých výsledkov fondov politiky súdržnosti v samosprávnom kraji minimálne na úrovni NUTS3
    • podpora zvýšenia informovanosti a komunikácie o investíciách z fondov politiky súdržnosti 2021 – 2027 formou informačných aktivít, seminárov a školení
    • zabezpečenie konzultácií k ochrane finančných záujmov EÚ v SR a nahlasovaniu podozrení z nezrovnalostí pri čerpaní prostriedkov EÚ
    • poskytovanie konzultácií o investíciách z fondov politiky súdržnosti 2021 – 2027, k partnerstvám a k Operačnému programu Slovensko na roky 2021-2027
    • zabezpečenie metodickej podpory procesov dlhodobého integrovaného regionálneho plánovania na úrovni samosprávneho kraja a území UMR, pričom koordinuje sieťovanie a spoluprácu všetkých socio-ekonomických partnerov v samosprávnom kraji
    • zabezpečenie konzultácií k plneniu podmienok poskytnutia pomoci a ku kvalite projektov
    • podpora tvorby integrovaných projektových balíčkov, s osobitným zreteľom na riešenie problémov marginalizovaných rómskych komunít (platí len pre RC BB, KE, PO)
    • spolupráca pri zabezpečení poradenských činností pre najmenej rozvinuté okresy (platí len pre RC BB, KE, PO)
    • spolupráca pri zabezpečení aktivít súvisiacich s implementáciou Plánu spravodlivej transformácie

    spolupráca s príslušnými útvarmi Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR pri príprave a implementácii projektov z pozície prijímateľa technickej pomoci 2021-2027

    Požiadavky na uchádzača:

    • anglický jazyk na úrovni A1

    Vzdelanie a požadovaná prax:

    • vysokoškolské II. stupňa
    • prax 1 rok v oblasti riadenia fondov EÚ

    • analytické a koncepčné myslenie
    • komunikačné zručnosti
    • svedomitosť
    • spoľahlivosť

    • pružný pracovný čas
    • príspevok na stravovanie
    • príspevok do doplnkového dôchodkového sporenia
    • motivačné finančné ohodnotenie
    • možnosti vzdelávania
    • 5 dní dovolenky navyše
    • možnosť pracovať z domu
    • príjemné pracovné prostredie a kolektív
    • ďalšie benefity podľa kolektívnej zmluvy

    Kontaktná osoba: Mgr. Erika Kozáková /odbor regionálnych centier

    E-mail: RC@mirri.gov.sk