Projektový špecialista/odborný konzultant v oblasti inovácií

    Chceš rozvíjať svoj potenciál a uplatniť svoje vedomosti budovaním predpokladov pre vznik kvalitných a zmysluplných riešení, ktoré prispejú k lepšej budúcnosti Slovenska?

    Staň sa súčasťou nášho inovačného kolektívu a podieľaj sa na tvorbe perspektívnych vízií budovania štátnej politiky v oblasti výskumu, vývoja a inovácií, ktoré sú hnacím motorom rastu a trvalej udržateľnosti.

    Názov pozície: Projektový špecialista/odborný konzultant v oblasti inovácií

    Miesto výkonu práce: Dúbravská cesta 4, Bratislava

    Druh pracovného pomeru: plný úväzok

    Mzdové podmienky (brutto): od 1 178,50 EUR brutto/ Výsledná mzda je konkurencieschopná súkromnému sektoru a bude sa odvíjať od skúseností a odborných znalostí uchádzača.

    Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:

    • identifikácia merateľných kritérií a parametrov hodnotenia pri analýze a zbere dát v oblasti inovácií
    • zber a analýza dát potrebných k zjednodušeniu rozhodovania v oblasti inovačných politík
    • identifikácia a prioritizácia oblastí, ktoré zásadným spôsobom môžu ovplyvniť rozvoj v oblasti inovácií
    • príprava, predkladanie a vyhodnocovanie strategických, koncepčných, plánovacích a programových dokumentov
    • tvorba metodík a metrík vedúcich k vytváraniu realizovateľných a merateľných postupov zaisťujúcich predpoklady pre realizáciu projektových koncepcií
    • vytváranie predpokladov pre vznik konštruktívnych diskusií vedúcich k zvýšeniu kvality výstupov predkladaných návrhov
    • spolupráca s partnerskými ministerstvami a zainteresovanými subjektmi
    • plnenie ďalších úloh vyplývajúcich z pôsobnosti ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie

    Požiadavky na uchádzača:

    • anglický jazyk – stredne pokročilý (B2)
    • základný prehľad v strategických dokumentoch týkajúcich sa inovácií na národnej a regionálnej úrovni
    • zodpovednosť a proaktívny prístup k riešeniu úloh
    • základný prehľad a záujem o legislatívu týkajúcu sa programových tém zoblasti inovácií
    • schopnosť rýchlo sa orientovať a reagovať na zmeny v danej problematike
    • schopnosť vytvárať súhrnné a komplexné podklady svyužitím analytických dát
    • skúsenosti s tímovou prácou a projektovým riadením
    • ochota sa ďalej vzdelávať a rozvíjať osobnostné predpoklady pre danú prácu
    • používateľská úroveň práce s MS Word, MS Excel, MS PowerPoint, Outlook a internetom

    • vysokoškolské vzdelanie II. stupňa a min. 2 roky praxe alebo SŠ vzdelanie a 5 rokov praxe v oblasti inovácií

    • schopnosť pracovať pod tlakom
    • analytické, koncepčné a strategické myslenie
    • výborné komunikačné zručnosti

    • pružný pracovný čas
    • príspevok na stravovanie
    • príspevok do doplnkového dôchodkového sporenia
    • motivačné finančné ohodnotenie
    • možnosti vzdelávania
    • 5 dní dovolenky navyše
    • možnosť pracovať z domu
    • príjemné pracovné prostredie a kolektív
    • ďalšie benefity podľa kolektívnej zmluvy

    Kontaktná osoba: Ing. Jakub Michal, Ph.D

    E-mail: jakub.michal@mirri.gov.sk