Preskočiť na obsah

Ministerstvo

Právnik – legislatívec na odbore legislatívy

Baví ťa právo a legislatíva? Máš záujem podieľať sa na tvorbe zákonov a legislatívnom smerovaní najinovatívnejšieho ministerstva? Pripoj sa k legislatívnemu tímu Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR a ovplyvni pozitívne smerovanie našej krajiny.

Názov pozície: Právnik – legislatívec na odbore legislatívy

Miesto výkonu práce: Štefánikova 15, Bratislava

Druh pracovného pomeru: plný úväzok

Mzdové podmienky (brutto): od 1 178,50 EUR brutto/ výsledná mzda sa bude odvíjať od skúseností a odborných znalostí uchádzača.

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:

  • koordinácia pri tvorbe legislatívnych zámerov, zákonov a iných všeobecne záväzných právnych predpisov v gescii ministerstva
  • tvorba stratégie v legislatívno-právnej oblasti ministerstva
  • koncepčná činnosť pri tvorbe návrhov zákonov, ostatných všeobecne záväzných právnych predpisov a interných riadiacich aktov ministerstva
  • príprava pripomienok k návrhom zákonov a ostatných všeobecne záväzných právnych predpisov
  • vypracovávanie návrhu plánu legislatívnych úloh ministerstva a návrhu plánu práce vlády za ministerstvo
  • zabezpečovanie medzirezortného pripomienkového konania k vypracovaným legislatívnym návrhom ministerstva, spracovávanie jeho výsledkov, uskutočňovanie ústneho prerokovania uplatnených pripomienok a zapracovania opodstatnených pripomienok do legislatívneho návrhu
  • zabezpečovanie vypracovania podkladov, materiálov, stanovísk a úvodných slov pre ministra v súvislosti s ich prerokúvaním na vláde SR a jej poradných orgánoch

Požiadavky na uchádzača:

  • vynikajúca orientácia v právnych predpisoch
  • používateľská úroveň práce s MS Word, MS Excel, MS PowerPoint, Outlook a internetom
  • analytické a strategické myslenie, výborné komunikačné zručnosti

Vzdelanie a požadovaná prax:

  • vysokoškolské II. stupňa v odbore právo
  • 1 rok právnej praxe v oblasti legislatívy a tvorby legislatívnych a nelegislatívnych materiálov

Osobnostné predpoklady a zručnosti:

  • zodpovednosť
  • precíznosť
  • flexibilita, zmysel pre time-management
  • proaktívny prístup
  • vysoké pracovné nasadenie
  • analytické a strategické myslenie
  • výborné komunikačné zručnosti

Zamestnanecké výhody a benefity:

  • pružný pracovný čas
  • príspevok na stravovanie
  • príspevok do doplnkového dôchodkového sporenia
  • motivačné finančné ohodnotenie
  • možnosti vzdelávania
  • 5 dní dovolenky navyše
  • možnosť pracovať z domu
  • príjemné pracovné prostredie a kolektív
  • ďalšie benefity podľa kolektívnej zmluvy

Kontaktná osoba: Mgr. Dáša Blašková

E-mail: dasa.blaskova@mirri.gov.sk

Súhlasim