Preskočiť na obsah

Ministerstvo

Právnik – zastupovanie počas MD

Baví Ťa živé právo? Máš záujem zastupovať ministerstvo pred súdmi? Chceš sa podieľať na príprave podkladov z právneho hľadiska pri regionálnom rozvoji alebo informatizácií? Teraz je tá správna príležitosť dať o sebe vedieť a stať sa ďalším členom tímu nášho ministerstva.

Názov pozície: Právnik (zastupovanie počas MD)

Miesto výkonu práce: Štefánikova 15, Bratislava

Druh pracovného pomeru: plný úväzok

Mzdové podmienky (brutto): od 1 178,50 EUR brutto/ Výsledná mzda je konkurencieschopná súkromnému sektoru a bude sa odvíjať od skúseností a odborných znalostí uchádzača.

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:

  • pripomienkovanie právnej stránky návrhov zmlúv a materiálov právneho charakteru
  • príprava právnych analýz, stanovísk, žalôb, odvolaní a dovolaní
  • právne zastupovanie MIRRI SR pred súdmi SR na úrovni MIRRI SR
  • príprava stanovísk pre Kanceláriu zástupcu SR pred súdmi EÚ v súčinnosti s vecne príslušnými organizačnými útvarmi MIRRI SR
  • plnenie úloh na úseku vymáhania pohľadávok štátu
  • plnenie úloh spojených s povinným zverejňovaním zmlúv ministerstva v Centrálnom registri zmlúv a evidenciou zmlúv

Požiadavky na uchádzača:

  • vynikajúca orientácia v právnych predpisoch:
  • právny poriadok Slovenskej republiky, najmä Ústava SR (č. 460/1992 Zb.)
  • zákon č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník v znení neskorších predpisov
  • zákon č. 513/1991 Zb. Obchodný zákonník v znení neskorších predpisov
  • zákon č. 160/2015 Z. z. Civilný sporový poriadok v znení neskorších predpisov
  • zákon č. 162/2015 Z. z. Správny súdny poriadok v znení neskorších predpisov
  • zákon č. 71/1967 Zb. Zákon o správnom konaní (správny poriadok) v znení neskorších predpisov
  • zákon č. 374/2014 Z. z. o pohľadávkach štátu a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
  • zákon č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
  • zákon č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce v znení neskorších predpisov
  • zákon č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o slobode informácií) v znení neskorších predpisov
  • predpisy týkajúce sa práva duševného vlastníctva, informačných technológií a ochrany osobných údajov
  • používateľská úroveň práce s MS Word, MS Excel, MS PowerPoint, Outlook a internetom

Vzdelanie a požadovaná prax:

  • vysokoškolské II. stupňa v odbore právo
  • 1 rok praxe v oblasti práva

Osobnostné predpoklady a zručnosti:

  • samostatnosť,
  • schopnosť pracovať pod tlakom
  • analytické, koncepčné a strategické myslenie
  • výborné komunikačné zručnosti

Zamestnanecké výhody a benefity:

  • pružný pracovný čas
  • príspevok na stravovanie
  • príspevok do doplnkového dôchodkového sporenia
  • motivačné finančné ohodnotenie
  • možnosti vzdelávania
  • 5 dní dovolenky navyše
  • možnosť pracovať z domu
  • príjemné pracovné prostredie a kolektív
  • ďalšie benefity podľa kolektívnej zmluvy

Kontaktná osoba: Mgr. Tatjana Ivančevič

E-mail: tatjana.ivancevic@mirri.gov.sk

Súhlasim