Preskočiť na hlavný obsah
Oficiálna stránka SK

Doména gov.sk je oficálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Informatizácia

Kancelária pre širokopásmové pripojenie – Broadband Competence Office

Zoznam obcí Slovenska, ktoré v súčastnosti nie sú pokryté internetom s rýchlosťou min 30Mbit/s (PDF, 481.89 KB)

Európska komisia schválila v septembri 2016 stratégiu Pripojenie pre konkurencieschopný jednotný digitálny trh – smerom k európskej gigabitovej spoločnosti.

Cieľom dokumentu je:

  • vybudovať vysokovýkonné internetové pripojenie na jednotnom digitálnom trhu
  • stanovenie vízie a cieľov budúceho internetového pripojenia na jednotnom digitálnom trhu (gigabitové pripojenie, vysokorýchlostné pripojenie 5G, zlepšené pripojenie vo vidieckych oblastiach)
  • dosiahnutie gigabitového internetového pripojenia pre jednotný digitálny trh (vhodný regulačný rámec pre pripojenie,   Akčný plán pre zavádzanie 5G, verejná podpora investícií,  Wi-Fi pre Európu, sprievodné opatrenia na podporu internetového pripojenia a konvergencie)

Hlavné zámery rozvoja širokopásmového pripojenia

Základným rámcom zohľadňovaným pri budovaní a používaní širokopásmových pripojení je dosiahnuť úplné pokrytie vysokorýchlostným pripojením na internet s rýchlosťou 30 Mbit/s a príprava na dosiahnutie cieľa týkajúceho sa predplatenia vysokorýchlostného internetového pripojenia s rýchlosťou vyššou 100 Mbit/s. Dlhodobý cieľ – zaručiť, aby do roku 2020 malo 50 % domácností prístup k širokopásmovému pripojeniu s rýchlosťou nad 100 Mbit/s – nebol zahrnutý, a to hlavne z dôvodu, že jeho splnenie nie je možné zaručiť.

Ďalšie súvisiace dokumenty a informácie:

Zoznam obcí Slovenska, ktoré v súčasnosti nie sú pokryté internetom s rýchlosťou min 30Mbit/s (PDF)