Preskočiť na obsah

Informatizácia

OBSE – Organizácia pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe

OBSE je fórum pre politický dialóg o širokej škále bezpečnostných otázok a platformou pre spoločné akcie na zlepšenie života jednotlivcov a komunít. Organizácia používa komplexný prístup k bezpečnosti, ktorý zahŕňa politicko-vojenskú, hospodársku a environmentálnu a ľudskú dimenziu. Prostredníctvom tohto prístupu a so svojím inkluzívnym členstvom OBSE pomáha preklenúť rozdiely a vybudovať dôveru medzi štátmi prostredníctvom spolupráce pri predchádzaní konfliktom, krízovom riadení a obnove po skončení konfliktu.

OBSE zohráva dôležitú úlohu v oblasti kybernetickej bezpečnosti a bezpečnosti IKT. Ide najmä o znižovanie rizika konfliktov medzi štátmi vyplývajúcich z používania IKT. Kľúčovým problémom v tomto ohľade je operatívnosť príslušných usmernení OSN zo strany skupín vládnych expertov na regionálnej úrovni.

OBSE sa svojimi inštitúciami, expertnými jednotkami a sieťou terénnych operácií zaoberá otázkami, ktoré majú vplyv na našu spoločnú bezpečnosť, vrátane kontroly zbraní, terorizmu, dobrej správy vecí verejných, energetickej bezpečnosti, obchodovania s ľuďmi, demokratizácie, slobody médií a národnostných menšín.

Slovensko v OBSE

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim