Preskočiť na obsah

Informatizácia

Priamo riadené programy 2021-2027

Informačný deň MIRRI SR k priamo riadeným programom Digitálna Európa a Nástroj na prepájanie Európy – Digital na r. 2021 – 2027

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR pripravilo informačný deň k čerpaniu prostriedkov z priamo riadených programov.

Kedy: 26. januára 2022 od 14:00 do 16:30 h

Ako: prostredníctvom MS Teams

Program webinára (PDF, 449 kB)

Na webinár je potrebné sa prihlásiť, do 24. januára 2022, vyplnením formulára na nasledovnom linku: online formulára.

Link na samotný webinár bude zaslaný prihláseným záujemcom.

 

Info deň - Prezentácia Digitálna Európa (26.01.2022) (PDF, 1.26 MB)
Info deň - Prezentácia CEF Digital (26.01.2022) (PDF, 1.33 MB)

Nástroj na prepájanie Európy – CEF Digital pre roky 2021-2027

Druhá generácia programu CEF Digital sa zameriava na podporu investícií do digitálnej infraštruktúry, ktorá súvisí s nasadením bezpečnej, bezpečnej a udržateľnej vysokovýkonnej infraštruktúry vrátane gigabitových a 5G sietí. Európska únia poskytne počas nasledujúcich 5 rokov (2021-2025) na základe schváleného pracovného programu takmer 1 miliardu EUR. Na celé obdobie (2021-2027) je pre nástroj CEF Digital naplánovaných viac ako 2 miliardy EUR pre celú EÚ.

Z programu CEF Digital je možné podporiť projekty v oblasti pokrytia 5G dopravných koridorov, 5G smart komunít, kvantovej komunikačnej infraštruktúry, chrbticových sietí pre pan-Európsku cloudovú federáciu a digitálne globálne brány EÚ (ako sú podmorské káble, satelitná infraštruktúra a pripojenia k internetovým prestupným bodom v oblastiach zlyhaniach trhu), terabítovej konektivity pre HPC a synergiách pri digitalizácii dopravných a energetických sietí.

Financovanie projektov môže byť prepojené s inými programami EÚ, ako sú Horizont Európa, EU4Health, Program InvestEU a Program Digitálna Európa, ale aj investície v rámci Mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti.

Viac informácií: www.eurofondy.gov.sk/programy-eu/

Digitálna Európa 2021-2027

Program Digitálna Európa je prvým nástrojom Európskej únie, ktorý má zvýšiť úroveň digitálnych technológií poskytovaných občanom a rovnako má pomôcť podnikom a inštitúciám v čo najväčšej miere nasadzovať a využívať digitálne riešenia.

Investície budú smerovať do umelej inteligencie, superpočítačov, na budovanie spoločných dátových priestorov, posilňovanie digitálnych zručností Európanov, ale aj do kybernetickej bezpečnosti a centier digitálnych inovácií.

O podporu môžu žiadať inštitúcie aj podniky bez ohľadu na veľkosť, šancu majú aj malé start-upy. Väčšina výziev je pre svoju náročnosť orientovaná na konzorciá a zahraničné partnerstvá.

Samotný program  je postavený na spolufinancovaní s inými zdrojmi EÚ ako sú štrukturálne a investičné fondy, či Plán obnovy a odolnosti. Celkový plánovaný rozpočet je 7,5 miliardy eur a bude rozdelený do siedmich rokov.

Viac informácií: www.eurofondy.gov.sk/programy-eu/

Bližšie informácie o priamo riadených programoch a výzvach

Kompletnú informáciu o priamo riadených programoch nájdete na web stránke: https://www.eurofondy.gov.sk/programy-eu/index.html

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim