Preskočiť na hlavný obsah
Oficiálna stránka SK

Doména gov.sk je oficálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Informatizácia

Priamo riadené programy 2021-2027

Informačný deň MIRRI SR k priamo riadeným programom Digitálna Európa a Nástroj na prepájanie Európy – Digital na r. 2021 – 2027

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR pripravilo informačný deň k čerpaniu prostriedkov z priamo riadených programov.

Kedy: 26. januára 2022 od 14:00 do 16:30 h

Ako: prostredníctvom MS Teams

Program webinára (PDF, 449 kB)

Na webinár je potrebné sa prihlásiť, do 24. januára 2022, vyplnením formulára na nasledovnom linku: online formulára.

Link na samotný webinár bude zaslaný prihláseným záujemcom.

 

Info deň - Prezentácia Digitálna Európa (26.01.2022) (PDF, 1.26 MB)
Info deň - Prezentácia CEF Digital (26.01.2022) (PDF, 1.33 MB)

Nástroj na prepájanie Európy – CEF Digital pre roky 2021-2027

Druhá generácia programu CEF Digital sa zameriava na podporu investícií do digitálnej infraštruktúry, ktorá súvisí s nasadením bezpečnej, bezpečnej a udržateľnej vysokovýkonnej infraštruktúry vrátane gigabitových a 5G sietí. Európska únia poskytne počas nasledujúcich 5 rokov (2021-2025) na základe schváleného pracovného programu takmer 1 miliardu EUR. Na celé obdobie (2021-2027) je pre nástroj CEF Digital naplánovaných viac ako 2 miliardy EUR pre celú EÚ.

Z programu CEF Digital je možné podporiť projekty v oblasti pokrytia 5G dopravných koridorov, 5G smart komunít, kvantovej komunikačnej infraštruktúry, chrbticových sietí pre pan-Európsku cloudovú federáciu a digitálne globálne brány EÚ (ako sú podmorské káble, satelitná infraštruktúra a pripojenia k internetovým prestupným bodom v oblastiach zlyhaniach trhu), terabítovej konektivity pre HPC a synergiách pri digitalizácii dopravných a energetických sietí.

Financovanie projektov môže byť prepojené s inými programami EÚ, ako sú Horizont Európa, EU4Health, Program InvestEU a Program Digitálna Európa, ale aj investície v rámci Mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti.

Viac informácií: www.eurofondy.gov.sk/programy-eu/

Digitálna Európa 2021-2027

Program Digitálna Európa je prvým nástrojom Európskej únie, ktorý má zvýšiť úroveň digitálnych technológií poskytovaných občanom a rovnako má pomôcť podnikom a inštitúciám v čo najväčšej miere nasadzovať a využívať digitálne riešenia.

Investície budú smerovať do umelej inteligencie, superpočítačov, na budovanie spoločných dátových priestorov, posilňovanie digitálnych zručností Európanov, ale aj do kybernetickej bezpečnosti a centier digitálnych inovácií.

O podporu môžu žiadať inštitúcie aj podniky bez ohľadu na veľkosť, šancu majú aj malé start-upy. Väčšina výziev je pre svoju náročnosť orientovaná na konzorciá a zahraničné partnerstvá.

Samotný program  je postavený na spolufinancovaní s inými zdrojmi EÚ ako sú štrukturálne a investičné fondy, či Plán obnovy a odolnosti. Celkový plánovaný rozpočet je 7,5 miliardy eur a bude rozdelený do siedmich rokov.

Viac informácií: www.eurofondy.gov.sk/programy-eu/

Bližšie informácie o priamo riadených programoch a výzvach

Kompletnú informáciu o priamo riadených programoch nájdete na web stránke: https://www.eurofondy.gov.sk/programy-eu/index.html