Preskočiť na obsah

Investície

Odbor koordinácie územných stratégií

Poskytuje metodickú podporu a poradenstvo pri príprave a implementácii integrovaných územných stratégií financovaných  z  programov a finančných nástrojov v programovom období 2021-2027.

Koordinuje výkon štátnej správy a územnej samosprávy v oblasti regionálneho rozvoja pre programové obdobie 2021- 2027. Pripravuje a aktualizuje regionálny investičný plán. Koordinuje prípravu kľúčových regionálnych investícií,  navrhuje ich zaradenie do Národného investičného plánu SR a posudzuje alternatívne možnosti ich financovania. Taktiež koordinuje prepojenie strategického plánovania štátu, vyšších územných celkov, miest a obcí.

Vytvára platformy pre strategické riadenie a plánovanie na úrovni samospráv. Spolupracuje s orgánmi EÚ a medzinárodnými inštitúciami v oblasti politík regionálneho rozvoja a mestského rozvoja. Zabezpečuje školenia pre oblasť integrovaného územného rozvoja.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim