Preskočiť na obsah

Ministerstvo

Základné informácie

Sekcia inovácií, strategických investícií a analýz (HUB) sa organizačne člení na dva odbory a samostatný tím analytikov.

Úlohou analytickej jednotky (Inštitút digitálnych a rozvojových politík) je prispievať k zvyšovaniu hodnoty za vynaložené verejné zdroje. Venuje sa koncepčným a strategickým úlohám v rámci ministerstva, spolupracuje pri nastavovaní cieľov verejných politík a ministerstva a taktiež posilňuje orientáciu na výsledky.

Pre rozhodovanie považujeme za nevyhnutné kvalitné dáta – zaoberáme sa preto ich zberom, čistením a ďalej s nimi pracujeme. Do slovenského prostredia prenášame najlepšiu zahraničnú prax, spolupracujeme pri tom s organizačnými útvarmi ministerstva, ostatnými analytikmi, ďalšími ministerstvami, neziskovými organizáciami a zahraničnými inštitúciami.

Hlavné úlohy Inštitútu digitálnych a rozvojových politík

  • Tvorba politík v oblasti informatizácie, regionálneho rozvoja s využitím dát, príprava analýz a komentárov s využitím dát, hodnotenie regulácií a výdavkov.
  • Štyri hlavné piliere:
    1. „Controlling“ (Revízia výdavkov, nákup IT komodít, posudzovanie investícií)
    2. Analytické podklady pre rozhodovanie ministerstva
    3. Tvorba analýz
    4. Získavanie, skvalitňovanie a prepájanie údajov

Výberové konanie a verejné vypočutie

Od 1. septembra 2021 je novým generálnym riaditeľom analytickej jednotky a Sekcie inovácií, strategických investícií a analýz (HUB) Peter Balík. Pre zlepšenie výberu riaditeľa analytickej jednotky organizujeme verejné vypočutie, kde nový riaditeľ predstaví svoju víziu rozvoja analytickej jednotky a zodpovie aj prípadné otázky. Verejné vypočutie sa uskutoční 16. septembra 2021. Link na verejné vypočutie: https://www.facebook.com/MIRRISR

Informácia o sekcii inovácií, strategických investícií a analýz (SISIA) (PDF, 938.62 KB)
Životopis Petra Balíka (PDF, 248.41 KB)

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim